dodany: 20.12.2012 | tagi: ,

Autor:

11 rządowych stron zhakowanych i podmienionych przez AnonGhost

3

Grupa hakerów nazywająca siebie AnonGhost włamała się do 11 witryn rządowych należących do różnych krajów. Poza włamaniem dokonali także deface’u. Na opublikowanej na Pastebin liście znalazły się między innymi: policja zajmująca się imigrantami i ministerstwo spraw zewnętrznych. Pełna lista stron znajduje się na Pastebin.

Do wszystkich rządów na świecie, obserwujemy was. Widzimy, co robicie. Kontrolujemy was, jesteśmy wszędzie. Zapamiętajcie, ludzie, których próbujecie zdeptać. Jesteśmy wszystkimi, na których polegacie. Jesteśmy ludźmi, którzy dla was piorą, gotują i podają wam wasze jedzenie. To my ścielimy wasze łózko. Pilnujemy podczas waszego snu. Jeździmy ambulansami. Jesteśmy kucharzami, taksówkarzami. Jesteśmy wszystkimi, których spotykacie na co dzień. Wiemy o was wszystko. Zajmujemy się waszymi ubezpieczeniami i opłatami kart kredytowych. Kontrolujemy każdą część waszego życia. Razem stoimy wobec niesprawiedliwośći skorumpowanych rządów.

W tle słuchać głos Ivony opowiadający o śmierci niewinnych osób dla wyimaginowanego dobra kraju. Większość z zaatakowanych witryn pochodzi z Bangladeszu, Brazylii i Grecji.

Zastanawiam się, po co na dzień przed końcem świata bawić się w deface? Jeśli wierzyć Majom, jutro o tej porze już nas nie będzie. Zostanie tylko WOŚP, bo oni grają o jeden dzień dłużej.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

3 odpowiedzi na “11 rządowych stron zhakowanych i podmienionych przez AnonGhost”

 1. avatar sss pisze:

  to tak jak co roku kalendarz sie konczy i powinien byc koniec swiata bo kalendarz na ten rok sie skonczyl…

 2. avatar Barthalion pisze:

  Sądząc po historii wielu krajów, niewiele ma się do powiedzenia gdy na ulice wyjeżdżają czołgi.

  • avatar Rocik pisze:

   Chyba, że posiadasz w piwnicy bombkę atomową. Ale niestety, to wszystko to aby mądre gadki. Prawdziwe, widoczne efektych tych działań są.. mierne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *