dodany: 11.12.2012 | tagi: , , ,

Autor:

1,6 miliona danych zhakowanych przez GhostShell

0

GhostShell był jedną z najbardziej aktywnych grup hakerskich w tym roku. Wczoraj na Pastebin pojawiła się długa wiadomość wspominająca tegoroczne ataki, wraz z pełną ich chronologią i szczegółowo opisująca najnowsze działania. Jednym z nich było zhakowanie i zrzucenie ponad 1,6 mln rekordów między innymi z NASA, ESA (Europejska Agencja Kosmiczna), Pentagonu i Rezerwy Federalnej USA. Grupa poparła w swoim poście działania Anonymous w sprawie Światowej Konferencji Międzynarodowej Telekomunikacji, które są protestem przeciwko potencjalnemu przejęciu Internetu przez ITU.

#ProjectWhiteFox zakończy tegoroczną serię ataków promujących haktywizm na całym świecie i zwracających uwagę na wolność informacji w sieci. Dla tych dwóch czynników przygotowaliśmy soczysty zrzut  1,6 miliona kont/rekordów z takich dziedzin jak: lotnictwo, nanotechnologie, bankowość, prawo, edukacja, administracja, wojsko, wszelkiego rodzaju dziwaczne firmy pracujące dla korporacji i departamentu obrony, linii lotniczych i innych.

Jak zwykle w takich przypadkach trudno udowodnić wagę wszystkich zrzuconych danych. Christopher Brook z KasperskyLab podał wczoraj, że ujawnione dane wydają się być zrzutem nazw, haseł (niektóre haszowane), jakieś zwykłe teksty – życiorysy, loginy adminów, numery telefonów oraz adresy e-mail. ZDNet dodało, że dane mogły być uzyskane przez SQL injection. Losowy wybór plików zawiera adresy e-mail i domowe, testy materiałów obronnych i uwagi do ich analizy, listy mailingowe, hasła i nazwy. Wiadomość na Pastebinie zawiera listę witryn i adresów URL, gdzie znaleźć można wykradzione dane.

Wstęp całej wiadomości pełen jest złośliwości wobec firm wywiadowczych i dostawców zabezpieczeń. Czyżby TeamGhostShell zapomniała, co stało się z LulzSec po ich zaczepkach skierowanych w stronę FBI? A podobno mieli być inni, lepsi. Może ta „lepszość” ma się odnosić do większej zdolności do ucieczki przed organami prawa?

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *