dodany: 01.10.2012 | tagi: , ,

Autor:

95% smarfonów i tabletów pozostaje niezabezpieczonych

0

Według nowego raportu Juniper Research, zatytułowanego „Strategie Mobilnego Bezpieczeństwa: Zagrożenia, Rozwiązania i Prognozy Rynkowe 2012-2017„, tylko 5 % smartfonów i tabletów na całym świecie ma zainstalowane oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo.

Raport przewiduje, że zarówno użytkownicy korporacyjni, jak i osoby fizyczne zaczną uznawać konieczność zabezpieczenia swoich danych i popyt na produkty zabezpieczające urządzenia mobilne wzrośnie w ciągu najbliższych 5 lat do punktu, gdzie 1 na 5 urządzeń mobilnych będzie chronione przez system zabezpieczeń innej firmy

– napisał Dusan Belic z intomobile.

Według Tech2, wśród innych głównych ustaleń w sprawozdaniu można przeczytać, że liczba chronionych urządzeń konsumenckich dogoni liczbę chronionych urządzeń korporacyjnych do 2015, napędzanych przez trendy BOYD (Bring Your Own Device Trends). Warto dodać, że liczba smattfonów i tabletów używanych przez pracowników korporacyjnych dojdzie do niemal 350 milionów w 2014 roku.

Jest także szansa dla niektórych zainteresowanych stron. Jako, że wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa i użytkownicy stają się bardziej świadomi tych problemów, od teraz do 2017 operatorzy i producenci muszą rozpoznać potencjalną wartość, która może być osiągnięta przez integrację kluczowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak  śledzenie urządzeń czy „zamknij i wymaż” (lock and wipe).

Wiązanie aplikacji mobilnych zabezpieczeń wraz z innymi usługami zarządzania nie tylko zapewni przyrost przychodów dla usługodawców, ale także pomoże im zagwarantować lepszą satysfakcję klientom – napisał w oświadczeniu autor raportu Nitin Bhas.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *