dodany: 28.06.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Adobe udostępnia kod kompilatora FlasCC

0

Adobe udostępniło kody źródłowe FlasCC, kompilatora C++ do Flash. Źródła przechowywane są na GitHubie pod nazwą Crossbridge – do tej pory program był częścią płatnego Creative Cloud. Można zakładać, że Adobe liczy na utworzenie społeczności wokół narzędzia, jednocześnie poinformowało, że nadal będzie zaangażowane w jego rozwój.

FlasCC rozwijany jest od 2012 roku, po zmianie nazwy z Alchemy. Ma ono ułatwić portowanie programów napisanych w C i C++ na technologię Flash i AIR. Wersja 1.0.1 wprowadza tylko pomniejsze zmiany, ale autorzy mierzą w bardziej znaczące cele w nadchodzącym wydaniu 1.1, dotyczące między innymi lepszej obsługi Clanga i LLVM.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *