Zmiany na WebSecurity.pl

dodany: 23.08.2013 | tagi:

Autor:

20

Drodzy użytkownicy. Serwis WebSecurity.pl z przykrością informuje, że od dnia 31.07.2013r. zawiesza aktywną działalność. Zapewniamy jednak, że wszystkie stworzone przez redakcję treści będą w dalszym ciągu dostępne on-line. Serdecznie dziękujemy wszystkim użytkownikom za to, że byli z nami i niejednokrotnie angażowali się w rozwój WebSecurity.pl.

Od ubiegłego roku, przez cały okres naszej działalności, co miesiąc powstawały setki publikacji na temat bezpieczeństwa informatycznego. Mowa tutaj zarówno o aktualnościach z kraju i świata, artykułach poradnikowych, różnorodnych wpisach blogowych i materiałach wideo. Nasze publikacje często generowały aktywne dyskusje, zdobywały popularność w mediach społecznościowych i były cytowane przez inne media. Mamy nadzieję, że bogata baza treści WebSecurity.pl będzie dalej służyła pomocą użytkownikom, którzy odwiedzą naszą witrynę.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem redakcja@websecurity.pl.

(więcej...)

Tylko 3 tysiące $ wystarczą do niezwykle niebezpiecznej zabawy z GPS

dodany: 28.07.2013 | tagi: , ,

Autor:

3

We wcześniejszym newsie pisaliśmy o hakingu samochodach, a teraz rzecz jeszcze poważniejsza, bo dotyczy pośrednio samolotów i statków. Konkretnie chodzi o słabości zaszyte w systemie globalnej nawigacji satelitarnej (GPS). Na możliwość wykorzystania luk tego systemu zwraca uwagę ekspert z tej dziedziny – Todd Humphreys z Uniwersytetu Teksas.

(więcej...)

Uwaga na malware wykorzystujący dziurę Androida

dodany: 24.07.2013 | tagi: , , ,

Autor:

17

Niedawno pisaliśmy o poważnej luce w systemie Android, która pozwala na modyfikację kodu plików APK, bez potrzeby zmiany sygnatury. Przez to zmodyfikowana aplikacja, która może być złośliwa, nadal będzie odczytywana jako bezpieczna.

Niestety jak się nie trudno domyślić nadal większość producentów zignorowała ten problem… Tymczasem firma Symantec namierzyła już dwa złośliwce wykorzystujące powyższą słabość.

(więcej...)

Bogus atakuje Pinterest!

dodany: 17.07.2013 | tagi: , , , ,

Autor:

0

Wraz z wzrostem popularności serwisu Pinterest zwiększyła się też liczba złośliwego oprogramowania krążącego po wirtualnej tablicy. Pinterest już na stałe wpisał się w krajobraz serwisów społecznościowych. Uruchomiony w maju 2010 roku, już pod koniec 2012 cieszył się liczbą ponad 25 milionów zarejestrowanych użytkowników.

(więcej...)