34% firm ryzykuje wyciekiem danych, nie kontrolując prywatnych urządzeń w miejscu pracy

dodany: 02.08.2013 | tagi: , ,

Autor:

63

W listopadzie 2012 roku Kaspersky Lab, wraz ze specjalistami ds. badań rynku z B2B International, przeprowadził badanie wśród ponad 5 000 starszych menadżerów IT z różnych firm na całym świecie. Wyniki pokazują, że większość firm nie poświęca wystarczającej uwagi kwestii zabezpieczenia korporacyjnych urządzeń mobilnych oraz przechowywanych na nich danych. W szczególności 34% respondentów przyznało, że ich firma nie wykorzystuje rozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM).

(więcej...)

Co o płatnościach mobilnych sądzą eksperci z polskich banków?

dodany: 02.08.2013 | tagi: , ,

Autor:

19

W czerwcu bieżącego roku First Data Polska przeprowadziła sondaż dotyczący mobilnych płatności. Respondentami były działające w Polsce banki, zarówno te, które posiadają w swojej ofercie konkretne rozwiązanie, jak i te jeszcze niezdecydowane. Osiem z dziewięciu instytucji, które odpowiedziały na naszą ankietę, zadeklarowało zainteresowanie wdrożeniem płatności mobilnych. Poniżej prezentujemy najważniejsze wnioski płynące z badania.

(więcej...)

Polskie firmy tracą miliony, źle zarządzając licencjami oprogramowania

dodany: 01.08.2013 | tagi: , , ,

Autor:

5

Zdecydowana większość polskich firm posiada oprogramowanie komputerowe, z którego nie korzysta, a 32 proc. płaci za jego utrzymanie, choć nie ma uprawnień, by go używać. Jednocześnie jak wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę doradczą Deloitte, aż dwie trzecie firm ma zaległości w opłacaniu licencji za używane programy, co może grozić roszczeniami ze strony ich dostawców i poważnie zachwiać firmowymi budżetami. Zdaniem ekspertów Deloitte tylko optymalne zarządzanie licencjami i regularne audyty pozwalają uchronić przedsiębiorstwa przed zbędnymi wydatkami.

(więcej...)

57% firm nie kontroluje aplikacji uruchamianych przez pracowników

dodany: 26.07.2013 | tagi: , ,

Autor:

0

Ograniczanie możliwości uruchamiania aplikacji firm trzecich zwiększa bezpieczeństwo korporacyjnych stacji roboczych oraz wydajność pracowników. Jednak 57% firm nie wykorzystuje żadnych narzędzi do kontroli aplikacji – tak wynika z badania przeprowadzonego w listopadzie 2012 r. przez Kaspersky Lab we współpracy z B2B International.

(więcej...)

Phishing targetowany nową bronią cyberprzestępców

dodany: 22.07.2013 | tagi: , ,

Autor:

0

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 37,3 mln użytkowników Internetu na całym świecie zetknęło się z atakiem phishingu. To o 87 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Wciąż najpopularniejszym celem ataków oszustów internetowych są klienci banków i instytucji finansowch ale coraz częściej są na nie narażone także osoby korzystające z serwisów aukcyjnych czy portali społecznościowych. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte najsłabszym ogniwem pozwalającym na dokonywanie tego rodzaju przestępstw są sami użytkownicy oraz ich złe przyzwyczajenia i słabości

(więcej...)

Bogus atakuje Pinterest!

dodany: 17.07.2013 | tagi: , , , ,

Autor:

0

Wraz z wzrostem popularności serwisu Pinterest zwiększyła się też liczba złośliwego oprogramowania krążącego po wirtualnej tablicy. Pinterest już na stałe wpisał się w krajobraz serwisów społecznościowych. Uruchomiony w maju 2010 roku, już pod koniec 2012 cieszył się liczbą ponad 25 milionów zarejestrowanych użytkowników.

(więcej...)