dodany: 08.03.2013 | tagi: , ,

Autor:

Androidowy trojan w stylu Bollywood

0

Eksperci z McAfee odkryli nowy szczep trojanów przeznaczonych na urządzenia z Androidem na pokładzie. tym razem hakerzy postanowili pójść w stronę Bollywood.

McAfee Mobile Research zidentyfikowało 5 aplikacji zawierających Antroid Trojan/JobFraud.

Trojan niczym złoczyńca w niejednym bollywoodzkim filmie działa w tle, mącąc szczęście głównego bohatera. A gdy urządzenie jest uruchamiane pokazuje komunikat „Ważny e-mail od HR, zrób, co trzeba”. Gdy użytkownik zrobi co trzeba, zostaje przekierowany na stronę z fałszywą ofertą pracy.

mobile_tata_job_fraud

 

Źródło: McAfee

Trik polega na tym, aby ofiara uwierzyła, że została faktycznie wybrana jako kandydat do nowej pracy. W celu zabezpieczenia otrzymanego stanowiska muszą dokonać wpłaty na podane konto bankowe.

mobile_tata_job_fraud2

Fałszywy mail, którego nadawcą rzekomo jest firma TATA. Źródło: McAfee

Dochodzenie McAfee pokazało, że istnieją dwie wersje tego oszustwa. Jedno krążyło po sieci w styczniu drugie w lutym. Odnoszą się one jednak do tej samej oferty pracy z niewielkimi różnicami w datach.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *