dodany: 08.09.2012 | tagi: , , ,

Autor:

Apache ignoruje ustawienia śledzenia

0

Apache Foundation, odpowiedzialne za jeden z najbardziej popularnych serwerów webowych, postanowiło zupełnie zignorować funkcję dostępną w nadchodzącym Internet Explorer 10.

Sprawa dotyczy funkcji Do Not Track (DNT), która pozwala użytkownikom przeglądarki na wyłączenie śledzenia przez serwisy reklamowe. Sęk w tym, że Apache wydało update, który zupełnie ignoruje to ustawienie w przypadku najnowszego IE. Funkcję tę oferują także przeglądarki IE 9, Firefox i Safari 5.1. Oczywiście w przypadku Google nie dziwi brak takiej opcji… aczkolwiek użytkownicy Chrome’a mogą zainstalować dodatkowe rozszerzenie o nazwie Keep My Opt-Outs, które pozwala skorzystać z tej funkcji.

Microsoft zapowiedział, że DNT będzie standardowo włączone w IE 10, o ile zdecydujemy się na ekspresowe ustawienia. Wszystko to za sprawą przynależności MS do grupy Tracking Protection Working Group (TPWG). Sama przeglądarka będzie standardowo dostarczana z Windowsem 8. Na stronie http://donottrack.us/ możemy sprawdzić, czy w naszej przeglądarce mamy włączoną opcję DNT.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *