dodany: 01.03.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Apple cenzuruje e-maile do swoich użytkowników

0

Najwyraźniej Apple chce mieć najbezpieczniejszą z bezpiecznych usług pocztowych. Dzięki filtrowania poczty w iCloud część z nich nie dociera do odbiorców. Wg Macworld e-maile, które zawierały określone frazy, nawet w skompresowanym dokumencie PDF, były automatycznie wychwytywane i nie docierały do odbiorcy. Żadnego znaczenia nie miało tu nawet oznaczenie nadawcy jako zaufanego, co wskazuje, że Apple wie lepiej, komu użytkownik może zaufać.

Problem wyszedł na jaw, gdy użytkownicy zauważyli, że e-maile od zewnętrznych nadawców ze słowami barely legal teen miały problem z dotarciem do odpowiedniej skrzynki odbiorczej w iCloud. Ta sama sytuacja dotyczyła zarówno wiadomości posiadających dane słowa w zawartości, jak i załączonym pliku PDF i jego skompresowanej wersji. Problem w tym, że po ich wysłaniu ślad po nich zaginął. Żadnego powiadomienia czy odesłania do nadawcy.

Co ciekawe, gdy identyczne e-maile wysłane zostały z kont iCloud, wszystko działało bez problemu i trafiały one do skrzynki odbiorczej adresata.

Apple powiedziało Macworld, że wiedzą o takim działaniu filtra:

Czasami zautomatyzowane filtry antyspamowe mogą niepoprawnie blokować legalne e-maile. Jeśli klient uważa, że wiadomość została zablokowana bez przyczyny zachęcamy do zgłaszania tego do AppleCare.

Moje pytanie brzmi: jak klienci mogą zgłosić takie rzeczy, jeśli nie mają zielonego, ani żadnego innego pojęcia, że taki e-mail nie dotarł? Przecież po wysłaniu przez nadawcę e-mail znika. Wiem, że zostaje w wysłanych u nadawcy, ale dość łatwo to przeoczyć. Nie mówiąc już o nieprzyjemnościach, jakie mogą spotkać nadawcę i odbiorcę.

Poza tym, jeśli filtry przychodzącej poczty Apple odrzucają maile po frazie barely legal teen to, ciekawi mnie co jeszcze tkwi w czeluściach apple’owych centrów danych.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *