dodany: 16.03.2013 | tagi: , ,

Autor:

Apple chce opatentować bezprzewodowe ładowanie iPada dzięki Smart Cover

2

Nowy iPad może mieć niespotykanie dużą baterię zamieszczoną w nowym apple’owym wynalazku – Smart Cover.

Składany pokrowiec na tablety, który obecnie Apple ma w swojej ofercie, w przyszłości będzie miał jeszcze jedną funkcję. Appleinsider i Engadget zamieścili w Internecie Apple’owy wniosek patentowy na pokrowiec zawierający indukcyjny przetwornik energii, który byłby w stanie ładować urządzenie bezprzewodowo.

Zamiast ładowania kablem z gniazdka sieciowego pokrowiec bezprzewodowo będzie ładował iPada.

Żeby nie było problemów z ładowaniem samego pokrowca Apple postanowił skorzystać z paneli słonecznych, które byłyby dodatkowym akumulatorem zwiększającym żywotność baterii.

apple-charge-cover2

Źródło: Engadget

Oczywiście złożenie wniosku patentowego, a nawet jego otrzymanie nie gwarantuje w żaden sposób wypuszczenia takich pokrowców na rynek. Nie wiadomo też, czy nowy iPad będzie w ogóle taką funkcję obsługiwał.

Ładowanie bezprzewodowe nie jest jakąś specjalną nowością. Nie dziwi nas także fakt, że Apple znów chce opatentować coś, co już działa i ma się całkiem dobrze. Zastanawiamy się jednak nad czymś innym. Jeśli wniosek patentowy przejdzie, a Apple pomysłu nie wykorzysta, to ciekawe czy posypią się pozwy o bezprawne wykorzystywanie znanej już technologii.

Pytanie tylko, czy patent odnosi się do tego konkretnego sposobu ładowania, czy także do samej koncepcji ładowania bezprzewodowego.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

2 odpowiedzi na “Apple chce opatentować bezprzewodowe ładowanie iPada dzięki Smart Cover”

 1. avatar Breanna pisze:

  What will they think or feel about receiving your direct mailers
  as remindersWith all the electronic and digital distractions we encounter depression treatment centers these days, and you
  can sort the findings to rank various attributes. 10 Lastly:
  Unfortunateloy it very occasionally happens that you and your business should do great.

 2. avatar Wojtek pisze:

  Jesteśmy grupą skupioną wokół portalu darmowe programy – to tu dowiesz się wszystkiego o juwenaliach!. Udostępniamy informacje o występach muzycznych czy też eventach towarzyszących we wszystkich miastach i uczelniach. Jeśli musisz dowiedzieć się, kiedy rozpoczynają się wydarzenia albo sprawdzić spis imprez, zajrzyj na Lista koncertów dostępna jest oczywiście za darmo, możesz więc bez problemu dowiedzieć się, kiedy będą koncerty. W celu szybszego przeglądania udostępniliśmy spis imprez A-Z, jak też i oddaliśmy do wykorzystania szybką przeszukiwarkę. Dokładamy najwyższych starań, aby wszelkie wydarzenia nie były nieaktualne, dlatego ciągle sprawdzamy wszystkie żakonalia. Już dzisiaj zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *