dodany: 29.07.2012 | tagi: , ,

Autor:

Aresztowano crackerów z Korei Południowej

0

Policja z Korei Południowej podała do publicznej informacji, iż aresztowała dwóch crackerów, którzy zdobyli nielegalnie dane 8,7 miliona użytkowników sieci komórkowej KT.

Zdobyte dane sprzedali następnie firmom oferującym telemarketing, na której zarobili bagatela 800 tysięcy USD. Kradzież danych obejmuje okres od lutego tego roku do lipca, czyli do czasu, kiedy koncern zorientował się o tym fakcie. Sam operator KT przeprosił oficjalnie swoich klientów za wyciek danych. Tylko co z tego, skoro  w ubiegłym roku zaatakowano sieć społecznościową KT o nazwie Cyworld oraz portal Nate Web, gdzie skradziono łącznie dane do 35 milionów kont użytkowników. O atak są podejrzani Chińczycy, aczkolwiek firmie powinno to dać do myślenia, że może czas bardziej przyjrzeć się zabezpieczeniom swoich danych, a nie przepraszać w stylu koncernu BP…

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *