dodany: 07.11.2012 | tagi: , ,

Autor:

Aresztowano członka Anonymous?

0
Aresztowano członka Anonymous?

W Wielkiej Brytanii aresztowano 41 letniego hakera podejrzanego o cyberatak na oficjalną stronę Minister Spraw Wewnętrznych – Therese May. W aresztowaniu pomógł Scotland Yard oraz lokalna policja z Wedgewood Road. Na razie nie ujawniono danych aresztowanego – sam atak nastąpił w 2007 roku, kiedy to haker prawdopodobnie posłużył się metodą DDoS.

Haker, którego danych nie podano, został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania w Stoke-on-Trent. Z jego domu zarekwirowano komputery, telefony i wszelkie nośniki danych. Policja podejrzewa, iż jest on powiązany z grupą Anonymous. Podejrzenia wynikają z tego faktu, iż strona minister została zaatakowana już w tym roku przez członków Anonymous w ramach operacji Trial Ath Home, która miała na celu potępienie ekstradycji znanego brytyjskiego hakera Garry’ego McKinnona. Haker ten zinfiltrował m.in. wiele komputerów NASA, gdzie odkrył zdjęcia UFO oraz materiały dowodzące posiadania przez USA technologii antygrawitacji.

Anonymous żądało jego uwolnienia z uwagi na to, iż u hakera zdiagnozowano zespół Aspergera, co mogłoby się przyczynić do popełnienia przez niego samobójstwa w amerykańskim więzieniu – i udało się, gdyż Theresa May wstrzymała postępowanie wobec chorego. Niestety mniej szczęścia miał drugi Brytyjczyk, za którym również się wstawiono – Richard O’Dwyer – obecnie 24 letni założyciel serwisu TVShack, który stał się pierwszą ofiarą międzynarodowego antypirackiego prawa ACTA. May pozwoliła na ekstradycję studenta do USA, mimo mocnej dezaprobaty internatów. O’Dwyer zarabiał na reklamach na swoim darmowym serwisie, gdzie publikował linki do komercyjnych wideo. Serwer znajdował się w Holandii.

 

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *