Działalność Anonymous z pewnością pokazała jakie możliwości dają ataki DDoS – wywiad ze Stevenem Mulhearnem

dodany: 27.06.2013 | tagi: , , , ,

Autor:

0

Na przestrzeni kilku ostatnich lat ataki DDoS stały się bardzo popularną formą cyberprzestępczości. Przy okazji konferencji NGSec, która odbyła się w Warszawie 12-13 czerwca 2013, zapytaliśmy Stephena Mulhearna o to, jak chronić się przed tego typu atakami, ich ewolucję oraz o działalność Anonymous.

(więcej...)

Chmura i wirtualizacja jako ochrona przed atakami nowej generacji – wywiad z Tomaszem Pietrzykiem – inżynierem systemowym w firmie FireEye

dodany: 17.04.2013 | tagi: ,

Autor:

1

Pod koniec lutego tego roku firma FireEye, dostawca rozwiązań do ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała o rozpoczęciu działalności w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozmawialiśmy z Panem Tomaszem Pietrzykiem, inżynierem systemowym w firmie FireEye, nie tylko na temat samej firmy, jej działalności oraz systemów i rozwiązań przez nią produkowanych, ale także na temat zagrożeń nowej generacji i sposobów na walkę z nimi.

(więcej...)

Czy coś grozi komputerom i Internetowi? – wywiad z Mikko Hyppönenem

dodany: 27.02.2013 | tagi: , ,

Autor:

0

Przyglądając się wypadkom w cyfrowym świecie można dostać gęsiej skórki. Cyberwojny, inwigilacja i szemrane szajki haktywistów były do niedawna jedynie proroctwami filmów i książek z gatunku science fiction. Dzisiaj to nasza rzeczywistość. O tym, dokąd zmierza świat Internetu rozmawiamy z celebrytą branży security – Mikko Hyppönenem.

(więcej...)

Dysk, który spalił się w ziemskiej atmosferze, to żaden problem – wywiad z przedstawicielem Kroll Ontrack

dodany: 26.02.2013 | tagi: ,

Autor:

0

Takie firmy można porównać do superbohaterów naszych czasów. Wyobraźcie sobie, że jedziecie na wakacje swojego życia, robicie mnóstwo zdjęć i… nośnik na którym je przechowujecie w wyniku bezdusznej złośliwości losu zostaje zmiażdżony. Na szczęście wiecie, że można to jakoś odzyskać. Zastanawialiście się kiedyś, jak to w ogóle się robi? O dyskach spadających znad atmosfery, najbardziej kłopotliwych nośnikach i różnicach między kasowaniem a niszczeniem rozmawiamy z przedstawicielem firmy Kroll Ontrack, będącej dostawcą usług w zakresie odzyskiwania danych, zaawansowanego wyszukiwania, informatyki śledczej itd.

(więcej...)

W Windows 8 postawiono na bezpieczeństwo – wywiad z Danielem Grabskim

dodany: 15.02.2013 | tagi: , , ,

Autor:

2

Mieliście już okazję pracować na najnowszym Windowsie? Jego wygląd w takim stopniu budzi emocje, że chyba nie ma osoby, która nie miałaby zdania na temat nowej szaty graficznej. Swoim interfejsem ósemka może kusić użytkowników spragnionych tchnienia nowoczesności – ale równie dobrze odpychać designowych konserwatystów. Pytanie o słuszność (bądź jej brak) nowego wyglądu pozostawiamy w eterze… tymczasem jednego nie można odmówić najnowszemu systemowi Windows – podczas jego projektowania położono szczególny nacisk na ochronę użytkownika.

(więcej...)

Niektórzy myślą, że zhakowali cały CERN – wywiad z Sebastianem Łopieńskim

dodany: 15.01.2013 | tagi: , , , ,

Autor:

19

Nie każdy może wiedzieć, że CERN jest kolebką WWW. To w CERN-ie powstała pierwsza strona internetowa info.cern.ch, pierwszy serwer i pierwsza przeglądarka internetowa. Ośrodek do tej pory prowadzi badania nad bezpieczeństwem, a jego wewnętrzny system ochrony można brać jako przykład rozwiązań np. dla firm. O sprawach dawnych i bieżących rozmawiamy z Sebastianem Łopieńskim, Polakiem pracującym w CERN-ie od 12 lat, obecnie Zastępcą Inspektora ds. Bezpieczeństwa Komputerowego.

(więcej...)