dodany: 02.04.2013 | tagi: , ,

Autor:

Ataki DDoS paraliżują Allegro – trwa druga fala

23

Dziś rano popularny serwis aukcyjny padł ofiarą ataku DDoS. Nie można było kupować ani sprzedawać. W tej chwili portal zmaga się z drugą falą ataku.

Serwis wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że Dział Techniczny pracuje na przywróceniem płynnego dostępu do witryny. Aukcje kończące się w czasie kłopotów technicznych zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem.

  W związku z tym oferty kończące się 2 kwietnia między 06:06:00 – 06:57:59 przedłużyliśmy o 24 godziny. Przepraszamy wszystkich, którzy próbują w tej chwili bezskutecznie korzystać z Allegro

– poinformował Kamil Hejna z Zespołu Allegro.

Serwis podaje, że blokady dostępu do witryny doświadczyło około 20% użytkowników.

 

To nie pierwszy tego typu atak na serwis. Pisaliśmy o tym w połowie lutego br. (zobacz newsa: Ataki DDoS na Allegro – wg właścicieli serwisu to drobnostka).

 

Co to jest oraz jak chronić się przed atakami DDoS czytaj w naszym artykule.

Redaktorka WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia dziennikarka. Szlify dziennikarskie zdobywała w prasie lokalnej. W wolnym czasie czyta książki, ogląda filmy albo scrobbluje na last.fmie.

23 odpowiedzi na “Ataki DDoS paraliżują Allegro – trwa druga fala”

 1. avatar 321etycznyhaker pisze:

  Hm powinni mieć lepszy sprzęt, podobnie, jak zaimplementowali sobie w cnn bardziej odporną infrastrukturę http://websecurity.pl/eurosport-korzysta-z-rozwia… albo jakby postawili firewall proxy na linuxie :) jak sądzicie?

 2. avatar Rocik pisze:

  Coś złego się dzieje, ktoś za to beknie. Jakoś ostatnio pełno DDoSów :/

  • avatar leming pisze:

   Jasne pewnie Kowalski-zombie który ściągną sobie trojana podczas pobierania pornoli?

  • avatar Katarzyna Sejdak pisze:

   Imo popularność tych ataków ma związek z prostotą ich wykonania – nie trzeba mieć wielkich umiejętności, żeby użyć odpowiedniego narzędzia i… móc poczuć się hakerem. Tak działa(ło) z resztą gro "członków" Anonymous.

 3. avatar 321etycznyhaker pisze:

  hmmm poczuc sie hakerem co za bzdura, haker to nie jest ktos kto rozpiernicza komputery, tylko czlowiek z dodatkowymi umiejetnosciami np kazdy moze byc hakerem dnia codziennego gdy robic cos kreatywnego bo kreatywna postawa to jest hacking a te ddosy to nic jak dzieci bawiace sie gotowymi narzedziami tzw script kiddies ewentualnie crakerzy, to bardziej pod tą parafię pasuje, a media kreuja zly wizerunek hakera!!

  • avatar Katarzyna Sejdak pisze:

   Dlatego napisałam "poczuć się".

  • avatar leming pisze:

   Przeczytałeś to w podręczniku od informatyki?

   • tylko akurat ma rację, że hacker wcale nie oznacza czarny charakter, bo to są właśnie crackerzy, skimmerzy i tak dalej. Hackerzy to są ludzie z dużą wiedzą.

    • avatar Paweł Nyczaj pisze:

     Zgadza się, ale w obliczu ataków (zwłaszcza z pobudek finansowych) mało kto będzie zawracał sobie głowę odróżnianiem hakera od krakera. Tak więc haker też będzie w opinii społecznej zły. Poza tym rządy na całym świecie będą zaostrzać wszelkie przepisy okołointernetowe i nie tylko, a z każdym dużym atakiem opór społeczeństwa przed takimi krokami będzie spadał, bo dla ludzi bezpieczeństwo stanie się ważniejsze od wolności słowa i ogólnie wolności w internecie.

 4. avatar 321etycznyhaker pisze:

  :)

 5. Niestety dziś pojęcia hacker i cracker (oraz jemu podobna działalność) zostały zmieszane do jednego pojęcia, a to głównie za sprawą zagranicznych portali i to nie tylko tych prowadzonych przez producentów AV etc. Przy tych dobrych (czyt. haker w oryginalnym tego słowa znaczeniu) spotyka się czasami określenie "white hat".

  • avatar 11mariom pisze:

   Winne są media, bo w środowisku dalej są używane poprawne określenia.

   • avatar Paweł Nyczaj pisze:

    Winne są coraz czesterze ataki DDoS. A ponieważ haker, w przeciwieństwie do script kiddle siłą rzeczy musi przełamywać zabezpieczenia by wykorzystać luki lub tez odkrywa zupełnie nowe luki (a więc mieć dużą wiedzę informatyczną) jednoznacznie kojarzy się społecznie z kimś złym. W obecnej sytuacji każde niestandardowe działanie, a zwłaszcza omijanie zabezpieczeń kojarzy się z zagrożeniem, więc wizerunek hakera poza osobami znającymi się na temacie ciężko będzie obronić. Poza tym mainstreamowe media idą na prostotę przekazu, więc nie zaprzątają sobie głowy tłumaczeniem ludziom czym różni się haker od crackera.

 6. avatar 321etycznyhaker pisze:

  Dzięki, a ty leming to chyba żartujesz. Ja nie czytam z podrecznikow do informatyki, ale to praktykuje i przynosi mi to legalne duze korzysci

 7. avatar wojtek pisze:

  Kiedy bedzie dzialac allegro

 8. avatar Wojtek pisze:

  Jesteśmy społecznością skupioną wokół serwisu darmowe programy – to tu zamieszczane są najważniejsze rzeczy o juwenaliach!. Dysponujemy obszerną listą rozkładów koncertów jak i imprez juwenaliowych odbywających się w całym kraju. Kiedy potrzebujesz dowiedzieć się, kiedy zaczynają się występy albo zobaczyć spis imprez, wejdź na nasz portal. Dla łatwiejszego przeglądania posiadamy listę miejscowości A-Z, jak też i przekazaliśmy do wykorzystania szybką wyszukiwarkę. Dokładamy wszelkich starań, żeby zamieszczone wydarzenia były aktualne, stąd też ciągle monitorujemy wszystkie żakonalia. Już teraz zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *