dodany: 15.03.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Blackberry zabezpieczy iOSa i Androida

0

Jak wiemy ani twórcy Androida, ani iOSa nie są w stanie dostarczyć wysokiego poziomu bezpieczeństwa. O ile w przypadku niekomercyjnego użytku fakt ten jest do zniesienia, tak w przypadku firm jest to nieakceptowalne. Dlatego Blackberry postanowiło zaoferować swój produkt o nazwie WorkSpace dla wspomnianych wyżej systemów.

Rozwiązanie to będzie oferować bezpiecznego klienta e-mail, kalendarz, kontakty, organizer, notatki, a także bezpieczne przeglądanie Internetu – wszystko to za sprawą BlackBerry Enterprise Service 10.

Oprócz tego WorkSpace będzie oferował łatwe przełączenie trybu domowego na służbowy – czyli rozwiązanie dobrze znane choćby z biznesowych Nokii, gdzie za pomocą jednego przycisku zmienia się nam tapeta, kalendarz itd.

Lepszą integrację WorkSpace ujrzymy pod Androidem – iOS ma spore ograniczenia, z tego powodu aplikacje te mają być uruchamiane za pomocą ikon z głównego ekranu.

Rozwiązanie to będzie się opłacać firmom, które nie posiadają swojej sieci VPN, a chcą zapewnić bezpieczeństwo.

Na razie nie wiadomo ile ma kosztować nowa usługa – wiadomo jedynie, że ma być dostępna w połowie tego roku. Póki co rozpoczęły się beta testy, ale niestety są one zamknięte. Więcej informacji ma zostać przekazanych na konferencji BlackBerry Live, która odbędzie się 14-15 maja tego roku w Orlando.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *