dodany: 26.06.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Błąd w MySQL zmienił licencję dokumentacji

1

Dosyć łatwo znaleźć głosy oburzenia na Oracle. Nie inaczej stało się, gdy ewangelista MariaDB odkrył, że dokumentacja man nie jest już na licencji GPL. Tymczasem okazało się, że problem jest zgłoszony na bugtrackerze MySQL i nie jest celową zmianą autorstwa Oracle.

Jak zapewnił Tomas Ulin z Oracle, bug zostanie naprawiony, a kody źródłowe z poprawioną licencją udostępnione. Dodał także, że zgłaszanie błędów zawsze jest dobrym sposobem na komunikację z programistami MySQL. Problem najpewniej wynika z przypadkowego przeniesienia stron man z płatnej edycji Enterprise, która nie jest otwartym oprogramowaniem.

Aktualizacja:

Oracle naprawiło błąd w licencjonowaniu bazy danych MySQL. Przebudowano i wgrano od nowa źródła MySQL 5.5.32, MySQL 5.6.12 i MySQL 5.7.1.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Jedna odpowiedź do “Błąd w MySQL zmienił licencję dokumentacji”

  1. If some one wants to be updated with newest technologies after that he must be pay a quick visit
    this site and be up to date alll the time.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *