dodany: 15.02.2013 | tagi: , ,

Autor:

Blokada iPhone’a możliwa do ominięcia

4

Co za czasy! Już nawet ekranom blokady nie można ufać!

Luka bezpieczeństwa w iOS 6.1 pozwala każdemu na ominięcie blokady hasłem waszego iPhone’a i bezproblemowy dostęp do całej jego zawartości.

Videosdebarraquito zademonstrował proces ominięcia blokady na YouTube:

Metoda videosdebarraquito polega na wybraniu opcji połączenie alarmowe, przytrzymaniu przycisku zasilania i wybrania anuluj. Później należy wykonać i natychmiast odrzucić połączenie z numerem 112 i przejściu do ekranu blokowania.

W drugiej części należy przytrzymywać przycisk zasilania przez 3 sekundy przed pojawieniem się slidera z opcją wyłączenia telefonu należy ponownie wybrać opcję połączenia alarmowego. Nie zwalniając przycisku zasilania należy nacisnąć przycisk home i gotowe.

To nie pierwszy raz, kiedy takie obejście jest możliwe. W iOS 4.1 znaleziona została podobna luka. Załatano ją dopiero w iOS 4.2.

Apple twierdzi, że zdaje sobie sprawę z problemu, jaki powstał i pracuje nad jego rozwiązaniem. Obiecują nawet, że w następnej aktualizacji luka zostanie załatana. Ciekawe na jak długo – stawiam na iOS 8.1!

 

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

4 odpowiedzi na “Blokada iPhone’a możliwa do ominięcia”

  1. avatar Rocik pisze:

    Wpadki zdarzają się najlepszym, jednak w systemach mobilnych jest to dość duży problem. Na desktopie nie problem zainstalować łatkę i jest to swego rodzaju luksus.

  2. avatar vinn iphone pisze:

    Howdy, basically turned alert to your own weblog by way of Yahoo and google, and discovered that it is really helpful. I am thorough with regard to the city. My business is grateful should you commence this specific from now on. Many individuals may be gained from a creating. Cheers!

  3. avatar fsdfsdfsdf pisze:

    There are really numerous particulars like that to take into consideration. That could possibly be a nice level to bring up. I offer the concepts above as common inspiration but clearly you can find concerns similar to the one you convey up the place a really strong thing will probably be operating in sincere superior faith. I don?t know if greatest practices have emerged round challenges like that, but I’m sure that your job is clearly recognized as a good game. Each boys and girls feel the impression of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *