dodany: 07.11.2012 | tagi: , , ,

Autor:

Chiny największym zagrożeniem w cyberprzestrzeni…

0

…a przynajmniej tak jest napisane w raporcie Kongresu Stanów Zjednoczonych. Chiny stanowią największe zagrożenia w cyberprzestrzeni wraz ze swoimi hakerami atakującymi komputery wojskowe USA i ich obronnych kontrahentów podał Bloomberg„.

Wg anonimowego urzędnika amerykańskiego wywiadu, na którego powołuje się „Bloomberg”, raport opracowany przez Komisję Przeglądu Gospodarki Chin i USA pokazał, że wytrwałość Chin i ich postępy w działaniach hakerskich w ubiegłym roku stanowią rosnące zagrożenie dla systemów informatycznych i ich użytkowników. Ryzyko obejmuje próby zaślepienia lub zakłócenia amerykańskiego wywiadu i łączności satelitarnej, broni systemów kierowania oraz komputerów nawigacyjnych.

Chociaż ataki uważane są za podstawowe techniki, wielkość ich aktywności pozwala Chinom stać się zagrożeniem, zwłaszcza, gdy doda się do tego fakt, że projektuje je się w dużej mierze po to, aby w czasie włamania zbierać informacje.

Pełny raport zostanie upubliczniony 14 listopada i wezwie Kongres do opracowania sposobów karania przedsiębiorstw, które zajmują się szpiegostwem przemysłowym.

Sprawozdanie pojawi się miesiąc po opublikowaniu doradztwa o przerwaniu współpracy z chińskimi firmami telekomunikacyjnymi Huawei i ZTE. Komitet wyraża ciągłe zaniepokojenie rolą, jaką pełni w obu firmach chiński rząd, ale na razie nie podaje żadnych szczegółów.

Oczywiście, Huawei i ZTE zaprzeczają, że rząd Chin ma jakikolwiek wpływ na to, co dzieje się w firmie i ciągle próbują obalić twierdzenia, że używanie ich produktów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *