dodany: 27.09.2012 | tagi: , , ,

Autor:

Chrome 22 załata ponad 40 luk bezpieczeństwa

0

Google niedawno ogłosił wydanie Chrome 22, który będzie zawierać poprawki dla 42 znalezionych luk.

„Program nagród Google za odpowiedzialne ujawnianie luk w zasobach spółki okazał się wielkim sukcesem nie tylko dla samej spółki, ale także dla niezależnych łowców luk, takich jak Siergiej Głazunow, który był jednym z najlepszych współpracowników od 2010 roku. Tym razem zdołał zdobyć 15 000$ za znalezienie błędów cross-site scripting w obsłudze  i silniku Chrome V8”.

Glazunow był jednym z dwóch badaczy bezpieczeństwa, którzy zhakowali Chrome na konkursie Pwnium w marcu, co przyniosło mu 60 000$, co razem daje 75 000$. A rok się jeszcze nie skończył.

Zazwyczaj najlepszą nagrodą dla badaczy jest 3133,70$, ale zespół bezpieczeństwa ogłosił, że w  „specjalnych” sprawach będą to dużo wyższe kwoty. Taką decyzją Google ustanowiło rekord wypłacanych nagród za odkrywanie i raportowanie błędów w Chrome. Poprzedni rekord wynosił 26511$ dla luk zamkniętych w Chrome 15 w październiku ubiegłego roku.

Czas zakasać rękawy i brać się do roboty. Można zebrać całkiem pokaźną sumkę.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *