dodany: 20.06.2013 | tagi: , , , , ,

Autor:

Czy NSA rzeczywiście ma dostęp do naszych danych przez furtkę w Windows?

5
Czy NSA rzeczywiście ma dostęp do naszych danych przez furtkę w Windows?

Od kilku dni w Internecie wrze od informacji o rzekomych ukrytych kodach dostępu wbudowanych potajemnie w systemy Windows. Przygotowanie bram dostępu miała zlecić amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (z ang. National Security Agency, w skr. NSA). Zamknięty kod ma pozwalać wybranym osobom na penetrację dowolnego systemu. Kod ma zawierać każdy system operacyjny Windows po 1997 roku.

Potwierdzeniem wspomnianych furtek mają być odkrycia trzech rożnych kluczy dostępu. Jak czytamy na wolnemedia.pl – pierwsze odkrycie nowego dostępu NSA do systemu miało miejsce dwa lata temu przez brytyjskiego badacza dr Nicko van Someren. Po kilku tygodniach to samo potwierdził inny naukowiec, który znalazł także dowody łączące z NSA.

Pierwszy z nich, to klucz ukryty w funkcjach zabezpieczających Windowsa. Rząd USA ma rzekomo kontrolować funkcje kryptograficzne (szyfrujące) używane przez system. W Internecie można nawet znaleźć informację o tajemniczych programach szpiegowskich uruchamianych przez wspomniany driver.

Dalej czytamy: dwa tygodnie temu, amerykańska firma od bezpieczeństwa natknęła się na rozstrzygający dowód, że drugi klucz należy do NSA.

Istnieniem trzeciego klucza zdziwieni mają być sami programiści Microsoftu.

Badacze zagadnienia snują hipotezy, do czego służą klucze NSA – czy są przeznaczone do wprowadzania do systemu Windows tajnych kryptosystemów, a może są one przeznaczone do otwarcia wszystkich komputerów z systemem i zbierania danych o ich użytkownikach?

 

Źródło oryginału.

Polska wersja.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

5 odpowiedzi na “Czy NSA rzeczywiście ma dostęp do naszych danych przez furtkę w Windows?”

 1. avatar Moje imię pisze:

  lol!

 2. avatar Full version pisze:

  Wonderful beat! I must trainee because you change your website, precisely how can my partner and i sign up to for a weblog website? The accounts served us a proper option. I have been previously somewhat acquainted in this a person’s sent out offered vibrant distinct strategy

 3. avatar facebook home pisze:

  Hi all, You’ve got carried out a fantastic job. I am going to certainly reddit it and also independently propose so that you can my buddies. I’m certain they’ll be taken advantage of this website.

  • avatar Millie pisze:

   Hello just wanted to give you a quick heads up. The words in your post look like to be operation off the screen in Trip. I’m not dependable quocafilitian this is a formatting issue otherwise impressive to perform with browser compatibility but I figured I’d post to let you know. The describe look great though! Hope you get the issue resolved before long. Cheers

 4. Useful information and facts. Privileged myself I recently found your site unexpectedly, for surprised precisely why this particular chance couldn’t occurred in advance! My spouse and i saved that.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *