dodany: 25.02.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Drugi sposób na iPhone’a/iPada

2

Niedawno informowaliśmy Was o możliwości ominięcia „blokady” telefonów firmy Apple (zobacz newsa: Blokada iPhone’a możliwa do ominięcia). Jak się okazało nie jest to jedyna sposobność, by móc pobawić się czyimś smartfonem/tabletem. Kolejną metodę ominięcia zabezpieczenia kodem w iOS 6.1 odkrył Benjamin Kunz Mejri. Podobnie jak w pierwotnym sposobie, także w tym wypadku zaczynamy od wykorzystania trybu połączeń awaryjnych.

  • Podczas wybierania numeru ratunkowego (np. 112), szybko je odrzucamy.
  • Następnie wciskamy przycisk lock/sleep, a potem środkowy przycisk urządzenia Apple.
  • Kolejny raz używamy przycisku lock/sleep, ale tym razem przytrzymujemy go na minimum 3 sekundy, przy czym w ostatniej sekundzie ponownie wybieramy połączenia awaryjne.
  • Dostęp do urządzenia będzie tak długo, jak atakujący będzie trzymał przycisk lock/sleep.

Zasadnicza różnica pomiędzy pierwszą metodą jest taka, że dzięki nowej mamy także dostęp do telefonu po podłączeniu do go USB – oczywiście wszystko to bez podawania PIN-u.

Cała procedura została zademonstrowana na poniższym wideo:

Przypomnijmy,  że to nie pierwsza wpadka Apple – podobna możliwość istniała już w systemie iOS 2.0, a potem w wersji 4.1.

Dobra wiadomość jest taka, że w zapowiadanej wersji 6.1.3 (na razie jest w fazie beta), Apple ma naprawić ten problem. Niestety data wydania finalnej wersji nie jest znana.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

2 odpowiedzi na “Drugi sposób na iPhone’a/iPada”

  1. I enjoy, bring about I discovered just what I had been having a look for. You’ve broken my own several day time long search! The almighty Appreciate it gentleman.. jazda konna Sulejów Use a pleasant working day. Cya

  2. avatar mojeprogramy pisze:

    Jesteśmy studentami skupionymi wokół witryny dobre programy – to tu publikowane są najistotniejsze informacje o juwenaliach!. Umieszczamy powiadomienia o koncertach oraz wydarzeniach towarzyszących w największych miastach i uczelniach. Gdy pragniesz rozeznać się, kiedy zaczynają się występy czy też otrzymać listę koncertów, zajrzyj na nasz portal. Znajdziesz tam wygodną wyszukiwarkę jak i będziesz mógł pozostawić po sobie wpis. Dokładamy dokładnych starań, żeby wszelkie imprezy były aktualne, stąd też ciągle śledzimy opublikowane ewenty. Już dzisiaj zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *