dodany: 25.07.2012 | tagi: , ,

Autor:

Dwuletni trojan zaatakował japoński rząd

0

Japoński rząd odkrył zaawansowany atak trojana, który mógł działać niewykryty przez ponad dwa lata i zbierać poufne dane.

Minister Finansów powiedział lokalnemu serwisowi wiadomości, że pierwsza infekcja pojawiła się w styczniu 2010, a ostatnia w listopadzie 2011, po czym ataków nagle zaniechano.

Groźny trojan odkryty został dopiero w ostatnich tygodniach, podczas przeprowadzania audytu bezpieczeństwa ministerialnego systemu IT. Według raportu, na 2000 maszyn aż 123 były zainfekowane. Minister Katsuya Okada czeka na kolejny raport – chce dowiedzieć się jak dokładnie zostały zaatakowane komputery. Kolejnym krokiem będzie wymiana dysków na wszystkich dotkniętych problemem komputerach.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *