dodany: 26.06.2013 | tagi: , , , ,

Autor:

Firefox oferuje gry 3D, wideorozmowy oraz współdzielenie plików

5

Mozilla zaserwowała spore zmiany w swojej przeglądarce Firefox. Od teraz deweloperzy mogą tworzyć aplikacje sieciowe, włącznie z obsługą wideorozmów i współdzieleniem plików bezpośrednio z poziomu samej przeglądarki. Co ważne nie potrzebujemy już do tego żadnych wtyczek.

Wszystko to za sprawą potężnej optymalizacji JavaScriptu asm.js, która pozwala na tworzenie nawet gier 3D. Pliki te otrzymujemy z kompilatora Emscripten. WebGL został opracowany we współpracy z firmą Epic, czego owocem było wypuszczenie dema na silniku Unreal Engine.

Wideorozmowy zapewnia WebRTC (Web Real-Time Communications) – mechanizm ten umożliwia w prosty sposób integracje funkcji za pomocą jedynie kilku linii kodu. Za pomocą tej technologii możliwe jest nawiązywanie i odbieranie połączeń wideo z mobilnej lub desktopowej przeglądarki oraz współdzielenie wideo na żywo, a także udostępnianie zdjęć i innych plików przyjaciołom i rodzinie.

Technologia WebRTC została opracowana  wraz z firmą Ericsson. Jej prezentacja odbyła się na ostatnich targach Mobile World Congres. WebRTC współgra także z platformą wideo TokBox Open Tok, która umożliwia deweloperom i przedsiębiorstwom tworzenie innowacyjnych aplikacji do wideorozmów. Tym samym WebRTC jest pewnym wyznacznikiem dla przyszłej komunikacji w Sieci.

Wszystkie te technologie Mozilla  zaprezentowała w demo BananaBread, które jest jednocześnie dowodem na dużą wydajność przy atrakcyjnej grafice. W najnowszym wydaniu Firefoksaz numerem 22.0 znajdziemy standardowo zaimplementowaną obsługę WebRTC jak i zoptymalizowaną wersję asm.js. Więcej informacji na temat wydania na blogu wydawcy.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

5 odpowiedzi na “Firefox oferuje gry 3D, wideorozmowy oraz współdzielenie plików”

 1. I am going to straight away clutch system your own rss feed while i can’t to discover ones email monthly subscription url or even publication services. Complete you might have just about any? Please permit everyone realize to ensure that I was able to join. Cheers.

 2. Hi, i believe that i saw you visited my web site so i came to return the want?.I am trying to find issues to improve
  my site!I guess its adequate to use some of your ideas!!

 3. Hello there, basically realize your site into The search engines, and located it’s mostly truly informative. I am want to watch out for the city. I will value when you move forward this later on. Many other individuals will be achieved positive results through your producing. All the best!

 4. avatar 3d video pisze:

  All the best for posting Firefox oferuje gry 3D, wideorozmowy oraz wsp????dzielenie plik??w | WebSecurity

  3D Technology now available on a tablet. Watch and Play 3D movies, videos and photos, Convert 2D to 3D. You can now actually purchase this new 3D tablet .. it is really stunning watching videos, movies and playing games on it. See 3d video

 5. Jesteśmy grupą skupioną wokół serwisu dobre programy – stąd dowiesz się najważniejszych informacji o juwenaliach!. Dysponujemy pokaźną listą programów koncertów oraz imprez juwenaliowych przeprowadzanych w całej Polsce. Jeśli musisz rozeznać się, kiedy zaczynają się występy bądź otrzymać rozkład koncertów, zajrzyj na Lista imprez dostępna jest zupełnie bezpłatnie, możesz więc bez przeszkód dowiedzieć się, kiedy rozpoczną się występy. W celu lepszego przeglądania mamy spis imprez A-Z, jak też i oddaliśmy do wykorzystywania intuicyjną przeszukiwarkę. Dokładamy dokładnych starań, aby wszystkie harmonogramy nie były nieaktualne, stąd też nieustannie monitorujemy organizowane wydarzenia. Jak najbardziej zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *