dodany: 19.07.2012 | tagi: , ,

Autor:

Firefox poprawia działanie funkcji nowa zakładka

1

W najnowszej, 14. odsłonie popularnej przeglądarki Firefox, dano możliwość wyłączenia tworzenia podglądu najczęściej otwieranych stron. W wersji 13. wielu użytkowników miało za złe, iż przeglądarka wrzucała podgląd stron nawet z loginami do banków itp.

W najnowszej edycji z podglądu domyślnie wyłączone są strony działające w oparciu o protokół HTTPS. Oprócz tego, jeśli przeglądarka napotka komendę w nagłówku strony „Cache-Control: no-store”, także w tym przypadku podgląd nie będzie generowany. Poza tym w najnowszej wersji użytkownicy mają możliwość kasowania zgromadzonych podglądów – można to uczynić ręcznie przez wyczyszczenie historii ostatnio przeglądanych stron, bądź też włączyć na stałe, jako automat działający przy każdorazowym wyłączaniu przeglądarki.

Użytkownik ma także możliwość zupełnego wyłączenia mechanizmu tworzenia podglądu stron – jest to możliwe poprzez zaawansowane opcje, czyli wklepanie w pasek adresu: about:config  a następnie odszukanie sekcji browser.pagethumbnails.capturing_disabled i ustawienie jej na wartość TRUE.

Mimo to nadal są użytkownicy, którzy uważają tę funkcjonalność za mało bezpieczną… Podobnie Firefox Privacy Team nadal  klasyfikuje nową funkcję jako ryzykowną i wymagającą poprawienia.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Jedna odpowiedź do “Firefox poprawia działanie funkcji nowa zakładka”

 1. avatar ugabuga pisze:

  Mozilla podaje co innego niż w artykule: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Mozilla/

  true (default)
  The application creates screenshots of visited web pages.
  false
  The application doesn't create screenshots of visited web pages.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *