dodany: 26.07.2013 | tagi: , ,

Autor:

FirefoxOS będzie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa co 6 tygodni

0

Mozilla poinformowała o swoich planach związanych z aktualizacjami FirefoxOS, mobilnego systemu operacyjnego na smartphone’y, opartego o kernel Linux.

Wraz z wydaniem 1.0, developerzy planują publikować nowe wydania co kwartał, a aktualizacje bezpieczeństwa co 6 tygodni dla dwóch najnowszych wydań. Alex Keybl z Mozilli nie ukrywa, że jest to jedna z najbardziej agresywnych strategii na rynku i może wymagać poprawek.

Chociaż taka częstotliwość aktualizacji może wydawać się bezmyślna, firma wierzy, że aktualizacje bezpieczeństwa mogą być przetestowane i opublikowane zgodnie z planem. Z pewnością jest to wykonalne – Microsoftowi udaje się wydawać aktualizacje co miesiąc.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *