dodany: 14.03.2013 | tagi: , ,

Autor:

Google wyciąga pomocną dłoń do zhakowanych stron

1

Delikatnie mówiąc, kiedy dostajemy informację Ta witryna może być zagrożona lub Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze nie jest nam specjalnie miło, czy przyjemnie. Wielu właścicieli witryn czy webmasterów w sieci może być w nie lada rozterce, co z tym fantem zrobić.

I tu na pomoc postanowił przyjść Google uruchamiając Pomoc dla zaatakowanych stron – serię informacyjną, która zawiera kilkadziesiąt artykułów i filmów mających na celu pomóc ludziom uniknąć ataków hakerskich, a także nauczyć ich jak odzyskać kontrolę nad zainfekowaną stroną.

Tematyka obejmuje między innymi odpowiedzi na pytania: Dlaczego cyberprzestępcy hakują strony? Jakie są podstawowe informacje na temat spamu i złośliwego oprogramowania? Jak korzystać z hosta aby odzyskać swoją stronę? Jak oczyścić stronę z malware’u?

To kolejny program, w którym Google chce obniżyć działania hakerów. W 2010 uruchomiła stały program nagradzania za odkryte luki, gdzie za każdą odnalezioną lukę dostaje się nagrodę w dolarach.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Jedna odpowiedź do “Google wyciąga pomocną dłoń do zhakowanych stron”

  1. Jesteśmy internautami skupionymi wokół strony mojeprogramy – to tu dowiesz się wszystkiego o juwenaliach!. Umieszczamy powiadomienia o koncertach jak też wydarzeniach współtowarzyszących we wszystkich miastach i uczelniach. Jeśli musisz rozeznać się, kiedy rozpoczynają się wydarzenia albo znaleźć rozkład wydarzeń, wejdź na Lista wydarzeń dostępna jest oczywiście bezpłatnie, możesz więc szybko sprawdzić, kiedy zaczynają się występy. Dla łatwiejszego odszukiwania udostępniamy spis imprez A-Z, jak też i przekazaliśmy do używania wygodną wyszukiwarkę. Dokładamy wszelkich starań, aby zamieszczone eventy nie były nieaktualne, stąd też na bieżąco monitorujemy opublikowane żakonalia. Już teraz zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *