dodany: 18.12.2012 | tagi: , ,

Autor:

Hakerzy z Bangladeszu podmieniają pakistańskie strony

0

Bangladesh Grey Hat Hackers (w skr. BGHH) naruszyli i podmienili  pakistańskie strony rządowe i edukacyjne. Lista ofiar obejmuje Departament Finansów i Planowania Dystryktu Rządowego Buner, Model Pundżab dla Proaktywnego Rządzenia, Policji Mianwali, Koledżu Ekonomicznego Hailey, Dyrekcji Rozwoju Kadr Rządu w Pundżabie i Koledżu Informatycznego NCC.

Podmieniono również kilka komercyjnych stron, w tym producenta samochodów Honda. Łącznie podmieniono i naruszono 60 stron.

Jest 16 grudnia. Dzień, w którym otrzymaliśmy niepodległość od Pakistanu. Poświęcamy ten atak wszystkim męczennikom Bangladeszu, którzy stracili życie w czasie wojny. Dzięki poważnym atakom na pakistańską cyberprzestrzeń przez Bangladesh Grey Hat Hackers Pakistan musiał się poddać tak, jak 16 grudnia 1971 roku.

Do oświadczenia wydanego przez BGHH, hakerzy dodali także zdjęcie domniemanego pakistańskiego hakera opatrzone słowami: Bd Grey Hat Hackers, wygraliście tę wojnę, więc przestańcie podmieniać, zostawiliśmy pole walki za sobą.

Ataki miały miejsce wczoraj, w czasie pisania tego newsa wiele witryn z listy ofiar zostało przywróconych. Jednak większa część witryn komercyjnych w dalszym ciągu boryka się podmianą.

Tydzień temu BGHH zamieściło w Internecie wiadomość dla pakistańskiego rządu:

http://youtu.be/3O6Fyd0m3hw

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *