dodany: 23.10.2012 | tagi: , , ,

Autor:

Hotmail zawodzi swoich użytkowników

2

Hotmail zawodzi ponad 350 000 000 użytkowników w kwestii bezpieczeństwa nie dając im prostego sposobu, aby dowiedzieć się czy do ich konta dostały się osoby nieupoważnione.

Hacki kont pocztowych są niepokojąco powszechne i można sobie wyobrazić, że każdy popularny serwis internetowy da swoim użytkownikom możliwość na sprawdzenie, czy ich konto zostało niedawno udostępnione w jakiś niestandardowy sposób lub gdy nikt z konta nie korzystał, lub gdy logowano się z urządzenia innego, niż zawsze.

Google i Yahoo mają taki system. W Google można zobaczyć wyszczególnioną listę z czasem i adresami IP dostępną w ustawieniach. Yahoo postawiło na dodanie funkcji obejrzenia ostatnich aktywności w swoich ustawieniach, która pokazuje czas ostatnich aktywności na koncie i wyszczególnioną listę z adresami IP. Ale co z Microsoftowym Hotmailem? Niestety obawiam, się, ze mam złą wiadomość. Nie znajdziecie czegoś takiego w usłudze poczty Hotmail.

Graham Cluley z naked security postanowił sprawdzić u źródła jak się sprawy mają i kontakt w zakresie egzekwowania prawa powiedział mu, że Hotmail „zbiera” informacje o aktywności na koncie, i mogą one być wydobyte na światło dzienne, ale oczywiście z odpowiednią dokumentacją prawną, i tylko jeśli ma miejsce postępowanie karne, ale to nie wielkie pocieszenie dla kogoś, kto obawia się, że jego konto zostało zhakowane.

Microsoft zdaje się wkładać dużo pracy w rebranding swojej usługi pocztowej, więc oficjalnie publikuję wniosek o wdrożenie tak prostej, a jakże znaczącej funkcji dla użytkowników usługi Hotmail.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

2 odpowiedzi na “Hotmail zawodzi swoich użytkowników”

 1. avatar Barthalion pisze:

  Hotmail zawiódł swoich użytkowników znacznie wcześniej. Fakt, ich klient przeglądarkowy wygląda obłędnie nawet w porównaniu do poczty Google'a, ale ale żeby obcinać hasło do 16 znaków? Zupełnie niepoważne.

  • avatar 11mariom pisze:

   Tak samo niepoważne są niektóre banki, co dużo bardziej boli.
   Ja wyznaję zasadę, że wygląd to nie wszystko. Fakt, miły dodatek, gdy do dobrej funkcjonalności i bezpieczeństwa dostaję miłą dla oka (i intuicyjną) oprawę, tylko właśnie nie kosztem braku adresów IP z których się logowano czy możliwości ustawienia odpowiednio skomplikowanego hasła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *