dodany: 06.10.2012 | tagi: , ,

Autor:

Huawei i ZTE zakazane w USA

0

Dobiegł końca proces w sprawie dwóch gigantów telekomunikacji z Chin: Huawei oraz ZTE. Sprawa dotyczyła tego, iż wg Komitetu Izby Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych (House Intelligence Committee of US), obydwie firmy nie mają jawnej polityki i istnieje podejrzenie, iż mogą przekazywać informacje chińskim władzom.

Huawei zdementowało to oskarżenie, iż nie mają nic wspólnego z tamtejszymi władzami, ani tym bardziej nie stosują żadnej formy szpiegostwa.

W oskarżeniu przedstawiono rzekome dowody, świadczące zarówno o naruszeniu patentów, jak i innych nadużyć. Wśród nich znajdziemy naruszenie praw autorskich rozwiązań w kodzie Cisco.

W szczególnie trudnej sytuacji jest teraz ZTE, które pomogło stworzyć dalekosiężny system obserwacji w Iranie, w który zaprzęgnięto m.in. Oracle, Microsoft, a także Cisco System. Jego wybudowanie pochłonęło 130 milionów dolarów.

USA nie jest pierwszym krajem, który postąpił w ten sposób. W 2010 roku Indie ustanowiły zakaz importu sprzętu telekomunikacyjnego z Chin, w obawie, iż posiada zaimplementowane mechanizmy do szpiegowania.  Drugim krajem, który postąpił podobnie jest Australia, aczkolwiek w tym wypadku restrykcje dotknęły wyłącznie Huawei.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *