dodany: 30.07.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Indie też chcą inwigilacji

1

Indyjski rząd tworzy odpowiednik systemu inwigilacji elektronicznej PRISM.  Przygotowywany projekt nosi nazwę Centralized Monitoring System (w skr. CMS). Co ciekawe, twórcy twierdzą, że będzie on znacznie potężniejszy niż amerykański pierwowzór.

W inwigilacji nie będzie „przeszkadzać” żadne prawo do ochrony prywatności, gdyż jako takie po prostu w tym kraju nie istnieje… Dlatego też nikt nie robi tajemnicy z samego projektu, w przeciwieństwie do USA. Przykładem bezkarnego szpiegowania w Indiach jest umożliwienie przez BlackBerry przechwytywania wiadomości wysyłanych ze smartfonów tego producenta.

Projekt CMS, nad którym prace trwają od dwóch lat, ma zostać ukończony już w grudniu tego roku. Wspiera go izraelska  firma Verint, która specjalizuje się w systemach szpiegujących. Oprócz tego w projekcie pomagają Telecom Enforcement, Resource and Monitoring (w skr. TREM) oraz Centre for Development of Telematics (w skr. C-DoT).

CMS ma mieć kontrolę nad usługami Google, Yahoo oraz Skypem. Łącznie system ma mieć kontrolę nad 15 usługami różnych dostawców. Warto dodać, że Verint to bardzo bogata firma, z której usług korzysta ponad 5 tysięcy organizacji z około stu krajów na świecie!

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Jedna odpowiedź do “Indie też chcą inwigilacji”

  1. avatar Lost Job? pisze:

    Such a monitoring system is most convenient because it allows you to observe and immediately analyze the data obtained in order to reduce the response time.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *