01.1323

Konferencja Informatyka jest kobietą

Technopark Pomerania zaprasza do udziału w konferencji pt.: „Informatyka jest kobietą!”, która odbędzie się 23 stycznia br. o godz. 10.00 w hotelu Radisson Blu.

Prelegenci konferencji „Informatyka jest kobietą!” przedstawią obecną sytuację kobiet w dziedzinie IT, omówią możliwości ich rozwoju zawodowego oraz wspólnie z uczestnikami spotkania przedyskutują sposoby wykorzystania potencjału kobiet w branży.

W 2011 roku poziom zatrudnienia kobiet w Polsce wyniósł 53,1% w porównaniu do 72% zatrudnienia wśród mężczyzn. Według szacunków analityków na rynku pracy będzie niedobór 700 tys. specjalistów IT. Średni poziom zatrudnienia kobiet na stanowiskach specjalistów IT wynosi 10%. Dla porównania w sektorze edukacji jest to 77,5% a w opiece zdrowotnej i pomocy społecznej ponad 80%. Blisko połowa uczennic szkół średnich rezygnuje z edukacji wyższej w zakresie informatyki ze względu na stereotyp, że jest to dziedzina typowo męska.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 16 stycznia br. pod adresem e-mail: b2e@spnt.pl.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „ICT Business to Education”.

PROGRAM (http://spnt.pl/media/images/news/agenda_2013_01_23.pdf)

Miejsce: Szczecin
Wstep: Bezpłatny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *