dodany: 07.05.2013 | tagi: , ,

Autor:

Instalator Fedory 19 bez maskowania haseł?

1

Nadchodząca Fedora 19 wkroczyła w betatesty i niektórzy użytkownicy postanowili przetestować obrazy instalacyjne. Jeden z nich zauważył niepokojącą rzecz przy ustawianiu hasła roota – wpisany łańcuch nie jest maskowany dopóki użytkownik znajduje się w polu edycji.

Na bugtrackerze projektu pojawiło się zgłoszenie opisujące problem, ale Chris Lumens, jeden z developerów instalatora, sprostował, że instalator „zachowuje się tak, jak zamierzano” i wskazał także zalety zmiany, związane z rozwiązywaniem problemów dotyczących układu klawiatury. W jednym z dalszych etapów instalacji użytkownik proszony jest o utworzenie dodatkowego konta o normalnych przywilejach – tutaj również hasło nie jest maskowane.

Po instalacji systemu hasła ukrywane są tak, jak można się tego spodziewać. Inaczej tylko wygląda zmiana hasła użytkownika w środowisku graficznym Gnome, ale nawet wtedy użytkownik musi zaznaczyć opcje „pokaż hasło”, aby zobaczyć coś poza ciągiem gwiazdek. Właśnie w taki sposób powinno to być rozwiązane w instalatorze. Można też obrać inny kierunek i pokazywać tylko ostatnio wpisany znak.

Nie wiadomo, czy burzliwa dyskusja wywołana na liście dyskusyjnej Fedory przyniesie odpowiednie zmiany w instalatorze. Nawiązując do harmonogramu wydania, developerzy mają niewiele ponad miesiąc na uwzględnienie uwag – 18 czerwca upływa ostateczny termin wprowadzania zmian.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Jedna odpowiedź do “Instalator Fedory 19 bez maskowania haseł?”

  1. Jesteśmy społecznością skupioną wokół portalu instalki stąd dowiesz się wszystkiego o juwenaliach!. Posiadamy obszerny zbiór programów koncertów oraz imprez juwenaliowych organizowanych w całej Polsce. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kiedy rozpoczynają się występy bądź sprawdzić rozkład eventów, zajrzyj na nasz serwis. Znajdziesz tam wygodną wyszukiwarkę jak i będziesz mógł pozostawić po sobie komentarz. Dokładamy wszelkich starań, żeby umieszczone harmonogramy były aktualne, stąd też ciągle sprawdzamy dodane ewenty. Jak najbardziej zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *