dodany: 04.10.2012 | tagi: , , , ,

Autor:

Internet zwalnia w Iranie

0

Hakerzy przerwali dostęp do Internetu w różnych częściach Islamskiej Republiki Iranu po ataku na szereg firm związanych z infrastrukturą i komunikacją.

 Wczoraj mieliśmy ciężki atak na firmy związane z infrastrukturą i telekomunikacją, która zmusiła nas do ograniczenia Internetu

 – podał agencji Reuters sekretarz Najwyższej Rady ds. Cyberprzestrzeni, Megdi Akhavan Behabadi.

Urzędnicy dalej twierdzą, że Internet działa pod ciągłymi, zorganizowanymi cyberatakami, które za cel obrały sobie krajowe sieci informatyczne, paliwowe i nuklearne. Wczorajsze ataki przytłoczyły infrastrukturę irańskiego Internetu kilkoma gigabajtami ruchu, co z kolei spowodowało nieprawidłowości i spowolnienie prędkości Internetu w kraju.

Ten incydent to jeden z długiej listy ataków na Republikę Islamską. Od dawna spekuluje się, że Izrael, USA i kilka innych krajów zachodnich jest odpowiedzialne za te ataki w odpowiedzi na irański program nuklearny. Wczorajszy atak nie jest w stanie zwrócić uwagi mediów na więcej niż minutę, ale jednak podkreśla surowe, geopolitycznie zmotywowane cyberataki, które zaczynają być codziennością. I Iran nie jest jedyną ich ofiarą.

Znana już grupa Izz ad-Din al-Qassam Cyber Fighters znalazła nowy cel ataków – Saudi Aramco. Wg grupy reżim al-Sauda wykorzystuje ogromne dochody z konglomeratu ropy do gnębienia osób w krajach na całym świecie.

Dannis Fisher z threat post pisze o pojawieniu się doniesień o ostrzeżeniach, które publikuje Google dla swoich użytkowników, którzy mogą stać się celem ciągłej, sponsorowanej kampanii ataków.

 

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *