dodany: 25.04.2013 | tagi: , ,

Autor:

Java 8 w 2014

0

Niektórzy mówią, że historia lubi się powtarzać. Biorąc pod uwagę fakt, że data premiery Javy 8 prawdopodobnie opóźni się, są to słowa bardzo prawdopodobne. Mark Reinhold wyjaśnia w swoim wpisie, że głównym czynnikiem, który wpłynął na kolejne przesunięcie premiery, jest praca nad łataniem krytycznych luk w obecnych wersjach Javy. Było to także przyczyną niepełnej implementacji Javy 8 Milestone 6, wydanej w styczniu bieżącego roku.

Siódmy kamień milowy również dostał więcej czasu, w nadziei, że pojawi się w nim obsługa lambd. W związku z tym oryginalny plan publikacji w listopadzie wydaje się niewykonalny. Reinhold proponuje wydać kompletne, testowe wydanie w czerwcu, a wersję poglądową dla programistów w listopadzie. W efekcie finalna wersja ukazałaby się w marcu 2014 roku.

Reinhold rozważa również inne opcje

Rezygnacja z wyrażeń lambda umożliwiłaby wydanie zgodne z pierwotnymi planami, ale nie zawierałoby ono wielu nowych funkcji, a same wyrażenia znalazłby się w Javie dopiero w 2016 roku. Pozostawienie lambd kosztem testowania zaowocowałoby powtórką z poprzednich błędów Oracle, takich jak problematyczne API. Jeszcze innym pomysłem jest opóźnienie premiery o rok, ale włączenie do wydania Projektu Jigsaw – Mark przypuszcza, że zajęłoby to wiele dłużej.

Najmniejszym złem będzie opóźnienie o co najmniej 3 miesiące, aby uniknąć premiery pod koniec 2013 roku. Reinhold wyjaśnia, że ta opcja nie otworzy drzwi nowym funkcjom, ale poprawi kwestie bezpieczeństwa.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *