dodany: 12.02.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Kiepski początek Roku Węża

0

Nowy rok w Chinach nie zaczął się zbyt miło. Najpierw wyciek z rządowej strony (zobacz newsa: Strona chińskiej prowincji Hunan zhakowana), a teraz zhakowano stronę Chińskiego Banku i podmieniono stronę www.bbyinhang.com.

Bank BB (z mandaryńskiego ‚yinhang’ oznacza ‚bank’) jest niezależną stroną wspieraną pieniężnie przez wielu finansowych profesjonalistów zaangażowanych w powszechny dostęp do wiedzy o finansach. Dostęp ten ma pomóc opinii publicznej zrozumieć informacje o produktach i usługach oferowanych przez banki oraz stymulować racjonalne wybory i pewność u konsumentów finansowych.

Indyjska grupa o nazwie Indian Cyb3r D3V!LS twierdzi, że naruszyła witrynę wykorzystując lukę  Remote File Inclusion (w skr. RFI). Podobno wyciągnęli ze strony ponad 1000 numerów kart kredytowych, ale nie zamierzają ich upubliczniać.

indian cyber devils

Na podmienionej stronie grupa napisała uzasadnienie swojego ataku:

Chińscy hakerzy razem z pakistańskimi hakerami bezczeszczą indyjski rząd i wiele koledżów. Nie zadzierajcie z nami, bo jesteśmy od was więksi… zero szacunku dla waszego pi**** bezpieczeństwa!

Chiny zbierają na siebie baty już od jakiegoś czasu. Czy coś z tego wyniknie?

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *