dodany: 02.08.2013 | tagi: , ,

Autor:

Kolejne luki w kernelu Ubuntu 10.04 LTS

6

Canonical poinformowało o odkryciu 5 luk w kernelu używanym w Ubuntu 10.04 LTS.

Umożliwiają one uzyskanie dostępu do wrażliwych danych w kernelu dzięki operacji odczytu z wadliwego napędu CD-ROM, spowodowanie DoS przez użycie gniazda AF_INET6 na adresie IPv6, odczytanie wrażliwych danych z pamięci stosu w kernelu za pomocą funkcji key_notify_policy_flush i key_notify_sa_flush, czy uzyskanie dostępu do konta root przez błędne parsowanie łańcuchów znaków przez funkcję register_disk.

Zaktualizowane pakiety trafiły już do repozytoriów. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

6 odpowiedzi na “Kolejne luki w kernelu Ubuntu 10.04 LTS”

 1. avatar raileH pisze:

  Coś więcej o parsowaniu łańcuchów znaków przez funkcję register_disk? Jakiś link?

 2. avatar Rocik pisze:

  Nie za dużo tego ostatnio?

 3. Jesteśmy społecznością skupioną wokół portalu darmowe programy – to tu dowiesz się najważniejszych rzeczy o juwenaliach!. Dysponujemy pokaźną listą rozkładów koncertów czy też eventów juwenaliowych organizowanych w całym kraju. Kiedy chcesz rozeznać się, kiedy rozpoczynają się koncerty czy też otrzymać spis wydarzeń, zajrzyj na naszą stronę. Odszukasz tam wygodną wyszukiwarkę jak i będziesz mógł zostawić po sobie wpis. Dokładamy najwyższych starań, żeby wszelkie wydarzenia nie były nieaktualne, dlatego ciągle sprawdzamy opublikowane ewenty. Gorąco zapraszamy!

 4. avatar letter exper pisze:

  Sometimes I think about this but mostly I have no doubts according this matter. Wish you to be happy!

 5. Hello, my dear friends! The post is indeed useful! I think that it is important to consider your thoughts and concepts on this matter!

 6. Greetings! The post itself appears to be clear, detailed and coherent! I like your ideas! The necessity to visit your blog is continuously increasing!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *