dodany: 16.10.2012 | tagi: , ,

Autor:

Kolejny amerykański bank z naruszonym bezpieczeństwem

3

TD Bank, bank, który reklamuje się jako najbardziej przyjazny i wygodny klientowi przyznał się, że stracił niezaszyfrowane taśmy z kopiami zapasowymi, zawierające informacje o kontach i numerach ubezpieczenia społecznego ponad 267 000 klientów.

Bank powiadomił swoich klientów, że dwie taśmy zniknęły w tranzycie podczas wysyłania ich do jednego miejsca magazynowania w marcu. Firma nie była w stanie odnaleźć taśmy podał Todd Wallack z The Boston Globe.

Utrata tych taśm potencjalnie naraża dane osobowe tysięcy konsumentów stanu Massachusetts na ryzyko. Chcielibyśmy przypomnieć konsumentom o podjęciu odpowiednich kroków w celu ochrony swoich poufnych danych

– takie oświadczenie wydała Prokurator Generalny stanu Massachusetts Martha Coakley oraz dodała:

będziemy przeglądać okoliczności tego naruszenia oraz kroki, jakie TD Bank podjął i podejmie w celu rozwiązania tej sprawy.

Rzeczniczka TD Bank powiedziała, że czas, jaki minął od utraty danych do poinformowania, był czasem, w którym bank badał cały incydent oraz że chciano przeprowadzić staranne poszukiwania i w pełni zbadać sytuację przed dotarciem do narażonych klientów.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

3 odpowiedzi na “Kolejny amerykański bank z naruszonym bezpieczeństwem”

  1. avatar 11mariom pisze:

    Ciekawe jak to wygląda u nas z bezpieczeństwem. Taki Santander trzyma dane jawnie w ciasteczkach, niektóre polskie banki mają wręcz śmieszne ograniczenia znaków w hasłach… Dokąd to zmierza?

    • Zmierza do kompletnej straty zaufania do banków i powrotu do trzymania pieniędzy w przysłowiowej "skarpecie", albo jak nasze babcie, w pościeli. To taka czarna wizja. Ta bardziej kolorowa- myślę, że banki w końcu się ruszą i zaczną konkretnie zabezpieczać nasze dane i nasze pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *