dodany: 29.04.2013 | tagi: ,

Autor:

Konferencja Atmosphere 2013 o skalowalności

0

W dniach 13-14 maja w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja konferencji Atmosphere, która dedykowana będzie firmom dynamicznie rozwijającym swoje usługi w sieci WWW.

Idea

Główną ideą Konferencji Atmosphere jest zbudowanie platformy wymiany wiedzy dotyczącej funkcjonowania i optymalizacji serwisów internetowych pomiędzy uczestnikami z Europy Środkowo-Wschodniej. Serwisy internetowe funkcjonują w modelu permanentnego rozwoju. Największe z nich obsługują każdego dnia miliony użytkowników. I choć nie każdy serwis działa w ten sposób, to jednak większość aspiruje do takich wyzwań. Jak obsłużyć duży ruch na stronie i co zrobić, aby serwis pozostał stabilny nawet przy rekordowej liczbie użytkowników? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć goście konferencji Atmosphere. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą budować rozwiązania na dużą skalę, szczególnie inżynierowie z doświadczeniem i wizją, którzy chcą rozmawiać o nieszablonowych problemach aplikacji web.

Prelegenci

Na konferencji pojawią się specjaliści z całego świata. Jednym z gości będzie Brian McCallister, światowej sławy koder, pracujący dla największej na świecie platformy społecznościowej Ning, Paul Hammond, odpowiedzialny za takie projekty jak webkit2png, favcol, minimum i flickr czy Jonathan Snook, światowej sławy developer  prowadzący podziwianego przez wielu bloga snook.ca. Na konferencji spotkać będzie można również bardzo doświadczonego specjalistę Lorenzo Albertona, który pracuje, jako programista i CEO DataSift, a także posiadającego równie obszerną wiedzę zdobytą w takich firmach jak Intel czy AMD Adama Tarnowskiego, aktualnie pracującego dla Hyve Solutions (SYNNEX).

Tematyka

W ramach Atmosphere 2013 realizowane będą dwie ścieżki tematyczne. DevOps – poświęcona zagadnieniom z administracji, systemów, sieci i zarządzania operacyjnego oraz Devs – skupiająca się na programowaniu, skalowalności, technologiom mobilnym i zarządzaniu projektami.

Hackaton

Konferencję poprzedzi jednodniowy hackaton, podczas, którego uczestnicy będą mogli spotkać ekspertów z Grupy Allegro i wspólnie stawić czoła wyzwaniom w zaprezentowanych konkursach i zadaniach.

Opłaty

Udział w konferencji jest płatny. Dla tych, którzy zdecydują się na udział w spotkaniu do 3 maja 2013 przewidziana jest niższa opłata za uczestnictwo. Dostępna jest także ograniczona pula wejściówek w specjalnej cenie dla studentów. Wstęp na hackaton jest bezpłatny.

Organizatorem spotkania jest fundacja Proidea, a głównym partnerem merytorycznym Grupa Allegro.

Portal WebSecurity jest patronem medialnym wydarzenia.

Rejestracja na konferencję

Więcej: atmosphere-conference.com

Konferencja na Facebooku  oraz Twitterze.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *