dodany: 16.05.2013 | tagi: , ,

Autor:

Koniec Ubuntu Brainstorm

0

Ubuntu Technical Board na ostatnim spotkaniu podjęło decyzję o zamknięciu serwisu Ubuntu Brainstorm. Powstał on w 2008 w celu dzielenia się pomysłami na usprawnienie Ubuntu, służył także za swoiste miejsce spotkań użytkowników i developerów. Jeżeli któryś z pomysłów albo rozwiązań problemów było popularne, mogło zostać zaimplementowane przez Canonical.

Za zamknięciem Brainstorm stać ma zmniejszająca się liczba odpowiedzi od developerów i przyznawanych głosów przez użytkowników. Jak mówi Martin Pitt, taka sytuacja nie jest żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę zmiany w sposobie rozwoju dystrybucji. Obecnie zmiany zwykle są podejmowane wewnątrz grup developerów Canonicala albo zatrudnianych z zewnątrz, a większe znaczenie mają opinie uzyskiwane przez klientów.

Jednocześnie na stronę Ubuntu wraca przycisk „Społeczność”, który został usunięty podczas ostatnich prac nad jej wyglądem. Trafi on do paska menu, który będzie wyświetlany nad obecnym górnym paskiem i zostanie wdrożony do końca miesiąca.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *