dodany: 25.07.2012 | tagi: ,

Autor:

Konsultacje społeczne dot. walki z cyberprzestępstwami

0

Komisja Europejska ma w planach walkę z cyberprzestępstwami – w związku z tym rozpoczęła konsultacje społeczne dotyczące ataków infrastruktury a także jej obrony przed nimi. Zainteresowani obywatele, przedsiębiorcy i organizacje mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i propozycjami do 12 października. Konsultacje mają określić, jakie prawa dotyczące  wycieków i strat danych powinny zostać wprowadzone. Obecnie dotyczą one tylko firm telekomunikacyjnych i dostawców usług internetowych.

Komisja jako jedną z przyczyn powstania ankiety podaje 36% wzrost ataków w 2011 roku. Ataki, których skutki spowodowały straty finansowe, wzrosły z 5% w 2007 roku, do 20% w 2010. Światowe Forum Ekonomiczne przewiduje, że tendencja nadal będzie wzrostowa, a straty wzrosną do 250 miliardów dolarów w następnych latach.

Nie są to pierwsze konsultacje społeczne dotyczące Internetu. Obecnie trwają również konsultacje kontrowersyjnej dyrektywy dotyczącej ataków na systemy informatyczne, która mogłaby zakazać wszelkich narzędzi do pentestów i łamania haseł w całej Europie.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *