dodany: 29.06.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Kubuntu planuje migrację na Wayland

0
kubuntu

Kubuntu nie zamierza korzystać z Mira, serwera wyświetlania autorstwa Canonical. Jak informuje Jonathan Riddell, jeden z developerów dystrybucji, wydania 13.10 i 14.04 LTS będą korzystać z dotychczasowego serwera X.org, natomiast kolejne z Waylanda.

Jak pisze na swoim blogu, nie wiadomo jeszcze co się stanie, gdy użytkownik Ubuntu zainstaluje KDE, lub użytkownik Kubuntu spróbuje zainstalować Unity. Spodziewa się także problemów z opiekowaniem się pakietów związanych z Waylandem w repozytoriach oraz LiveCD.

Kubuntu tym samym podąża śladami KDE i Gnome, które już jakiś czas temu poinformowały, że w przyszłości będzie wspierać wyłącznie Waylanda.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *