dodany: 31.05.2013 | tagi: , ,

Autor:

LinkedIn i Evernote bezpieczniejsze w korzystaniu

1

Znany serwis LinkedIn postanowił zwiększyć bezpieczeństwo dla swoich użytkowników wprowadzając opcję dwuetapowego uwierzytelniania.  Aby ją aktywować musimy podać swój numer telefonu komórkowego, gdyż dodatkowy etap uwierzytelniania polega na wpisaniu jednorazowego hasła SMS.

Włączenie tej opcji znajdziemy w ustawieniach naszego konta – potem przechodzimy na zakładkę KONTO, a następnie wybieramy Zarządzanie ustawieniami bezpieczeństwa:

Ustawienia bezpieczeństwa

Ustawienia bezpieczeństwa.

Po wybraniu opcji Włącz zostaniemy poproszeni o podanie numeru telefonu:

nr tel linkedinOstatnim krokiem jest podanie otrzymanego hasła SMS.

Evernote też nie gorszy

Także użytkownicy usług Evernote powinni się cieszyć większym bezpieczeństwem, gdyż tutaj także doczekaliśmy się dwuetapowego uwierzytelniania. Tym bardziej cieszy ten fakt, że od paru dni serwis ten jest dostępny także w języku polskim. Jak nie trudno się domyślić, opcja ta dotyczy niestety tylko płatnych edycji usług Evernote Premium oraz Business.  Podobnie jak w przypadku LinkedIn także tutaj drugi etap uwierzytelnienia następuje poprzez podanie jednorazowego hasła wysłanego SMS-em na nasz numer telefonu:

Źródło: blog.evernote.com

Źródło: blog.evernote.com.

Kod ma długość 6 znaków. Stosowną opcję znajdziemy w ustawieniach naszego konta, a potem wybierając zakładkę Bezpieczeństwo.

Nie jest to jedyne ulepszenie kontroli bezpieczeństwa – pojawiła się także historia logowań, która jest dostępna także w przypadku bezpłatnej wersji usługi:

Historia przeglądania evernote

To jednak nie koniec nowych funkcji polepszających bezpieczeństwo – kolejną opcją jest wybór autoryzacji aplikacji, która pozwala nam wybrać te aplikacje, na których nie będziemy musieli za każdym razem logować się. Dzięki temu w razie zgubienia urządzenia możemy odmówić uruchomienia aplikacji bez potrzeby uwierzytelnienia, aby osoba postronna nie uzyskała dostępu do naszych notatek:

Źródło blog.evernote.com

Źródło blog.evernote.com

Opcja ta jest także dostępna dla wszystkich użytkowników.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Jedna odpowiedź do “LinkedIn i Evernote bezpieczniejsze w korzystaniu”

  1. avatar Rocik pisze:

    Ja bym się nie obraził gdyby jeszcze umożliwili integracje z Google Auth – aplikacją od Google. Dropbox dał taką możliwość i w sumie bardzo mnie to cieszy. Jest to dla mnie wygodniejsze od smsów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *