dodany: 12.03.2013 | tagi: ,

Autor:

MAC na targach CeBIT w Hanowerze

0

9 marca zakończyły się targi CeBIT w Hanowerze. Dostawcy i użytkownicy ze wszystkich branż i sektorów rynku wykorzystujących rozwiązania informatyczne i teleinformatyczne, a także przedstawiciele administracji publicznej mieli okazję spotkać się i nawiązać kontakty.

 

Cebit

Stanowisko MAC.

Targi CeBIT organizowane są co roku od 1986 r. – jest to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. Tegoroczna edycja targów była szczególna dla Polski, gdyż nasz kraj wystąpił po raz pierwszy jako Partner Strategiczny Targów CeBIT 2013.

Polska jako kraj partnerski była zatem wyjątkowo w tym roku zaangażowana w organizację i przebieg targów. Również Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wraz z beneficjentami realizującymi projekty informatyczne w ramach 7. i 8. osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka uczestniczyło aktywnie w tym wydarzeniu. MAC pokazywało na swoim stanowisku z najciekawsze rozwiązaniami w obrębie e-administracji w Polsce – między innymi projekty przyczyniające się do rozwoju elektronicznej administracji takie jak: Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki; Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej 2 Centrum Projektów Informatycznych, Konsolidacja i Centralizacja systemów Celnych i Podatkowych Ministerstwa Finansów, Program e-Cło Ministerstwa Finansów, Latarnicy.

Polskie stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem gości, odwiedzili je także przedstawiciele władz państwowych Polski i Niemiec.

Cebit2

Minister Cornelia Rundt (minister spraw społecznych Dolnej Saksonii) oraz minister Małgorzata Olszewska (MAC) na Polskich stoiskach w sekcji gov.

Cebit

Prezentacja ministra Andrzeja Ręgowskiego

 

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *