dodany: 14.01.2013 | tagi: , , , , , , ,

Autor:

Microsoft łata groźną dziurę w starszych IE

0

Niedawno informowaliśmy Was o dość poważnej luce w przeglądarkach Internet Explorer 8 i jego starszych wersjach. Microsoft co prawda zaproponował wtedy obejście problemu praktycznie metodą „jednego-kliknięcia”, a przecież są użytkownicy, którzy nie interesują się specjalnie bezpieczeństwem (zdecydowana większość użytkowników IE należy do tej grupy ;)). Poza tym nadal są osoby, które korzystają z Windows XP, gdzie nie możliwe było zainstalowanie nowszej wersji przeglądarki (nie podatnej na ten problem), bo po prostu nie ma nowszej wersji pod ten system.

Poprawka ta jest sklasyfikowana jako krytyczna i zostanie samoczynnie zainstalowana, o ile mamy włączone automatyczne aktualizacje. Ci którzy tego nie mają mogą ją zainstalować ręcznie – stosowną wersję poprawki można pobrać z strony technet.microsoft.com.

Aktualizacja ta jest oznaczona numerem 2799329 i oczywiście w pełni rozwiązuje problem możliwości zdobycia przez atakującego tych samych uprawnień, co aktualnie zalogowany użytkownik.

Po zainstalowaniu poprawki wymagany jest niestety restart systemu. O łatce jest też mowa w webcaście, który jest dostępny po zarejestrowaniu na stronie Microsoftu.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *