dodany: 30.06.2013 | tagi: , ,

Autor:

Mir zadebiutuje w Ubuntu 13.10

0

Wbrew początkowym planom wdrożenia Mira, serwera wyświetlania Canonical, jako domyślny serwer w Ubuntu 14.04 LTS i pozostawienia 13.10 na dotychczasowym X.org, rozwiązanie zostanie domyślnym serwerem już w 13.10.

Takie rozwiązanie ma swoje zalety. Ubuntu 14.04 ma być wydaniem o przedłużonym wsparciu technicznym trwającym aż 5 lat. Dzięki użyciu Mira we wcześniejszym wydaniu (wspieranym przez zaledwie pół roku) wyeliminowana zostanie znaczna większość błędów.

Ubuntu 13.10 użyje nowego serwera tylko we wspieranej konfiguracji, korzystających z otwartych sterowników Intela, AMD lub Nouveau, a potem skorzysta z XMir, umożliwiającego uruchomianie aplikacji korzystających z X.org, w celu uruchomienia środowiska Unity w wersji 7. Dopiero 8 wydanie ma natywnie wspierać nowy serwer.

Dla osób korzystających z innych sterowników nadal będzie dostępny serwer X.org.

Więcej informacji o Mirze w Ubuntu 13.10 można znaleźć na liście dyskusyjnej ubuntu-devel. Oliver Ries napisał także poradnik dotyczący uruchomienia Mira, przydatny dla testerów dopóki nie zostaną udostępnione nowe obrazy LiveCD.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *