dodany: 16.10.2012 | tagi: , ,

Autor:

Natalya Kaspersky nabywa udziały G Data

0

Natalya Kaspersky, właścicielka firmy InfoWatch Holding, obejmuje 16,8 % udziałów w niemieckiej spółce branży antywirusowej G Data Software AG. Udziały pochodzą od różnych akcjonariuszy, w szczególności od Funduszu Venture Capital z Berlina. Natalya Kaspersky zostanie wcielona do rady nadzorczej spółki na najbliższym październikowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.
Współpraca pomiędzy G Data i Natalyą Kaspersky sięga roku 1996, kiedy to współzałożyciel spółki poznał ją na targach Cebit w Hanowerze. Natalya stała wówczas na czele innego antywirusowego giganta Kaspersky Lab. Nie stanowiło to jednak żadnej przeszkody, aby te dwie organizacje podjęły wspólną walkę przeciwko wirusom – podpisując umowę technologiczną.

Natalya Kasperski jest jedną z najbardziej utytułowanych, współczesnych kobiet w światowej branży IT. W ciągu zaledwie 18 lat, wraz jej ex-mężem Eugene Kasperskym, przekształcili się ze startupu w lidera bezpieczeństwa zatrudniając ponad 2500 pracowników na całym świecie. Jednakże na początku tego roku Natalya Kaspersky sprzedała i tym samym wycofała się z udziałów w spółce Kaspersky Lab.

Znam Natalyę Kaspersky od 1996 roku. Od tamtego czasu stała się motorem wyjątkowego sukcesu. Nie mogę się doczekać doświadczonego i inteligentnego partnera. To wymarzona konstelacja

– powiedział Kai Figge – współzałożyciel G Data Software AG.

Byłam zaszczycona propozycją objęcia udziałów, złożoną przez Kai Figge. Przez wiele lat obserwowałam tę firmę i uważam, że zasługuje ona na więcej międzynarodowego rozgłosu z powodu jej znakomitych produktów oraz wysokiego poziomu ochrony. W ciągu tych wszystkich lat G Data poprawiła znacząco swój technologiczny wkład. Byłam pod wrażeniem takiej ilości zagranicznych nagród zdobywanych przez produkty tej firmy. Myślę, że pomimo zmian w świecie IT, nadal priorytetem jest ochrona antywirusowa. Jako członek Rady Nadzorczej pomogę firmie G Data w rozprzestrzenianiu doskonałej reputacji na całym świecie wspierając ją swoją wiedzą z branży antywirusowej

– powiedziała Natalya Kaspersky dla InfoWatch.

 

Grupa InfoWatch
Grupa InfoWatch obejmuje kilka organizacji działających w branży bezpieczeństwa informatycznego. InfoWatch Ltd. (zapobieganie wycieku informacji), Kribrum Ltd. (monitoring mediów społecznościowych oraz analizy zarządzania reputacją online), EgoSecure GmbH (bezpieczeństwo punktów końcowych: klientów końcowych) oraz Appercut Security (bezpieczeństwo kodu źródłowego aplikacji biznesowych).

InfoWatch Ltd. jest najstarszą spółką w grupie. Została założona w 2003 roku i dziś zajmuje czołową pozycję na rynku krajów byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu oraz Azji. Jej produkty zapewniają ochronę przed wyciekiem danych, a obejmują swoja ochroną dużych klientów korporacyjnych na całym świecie.

Oprócz tego uzyskaliśmy informacje od polskiego oddziału G Daty odnośnie planów wzajemnego wpływania na siebie technologii firm Kaspersky i G Data:

Natalya Kaspersky nie jest już CEO w KasperskyLabs. W tej chwili reprezentuje ona stworzoną wraz z byłym mężem spółkę InfoWatch. Technologie tej spółki są przez nas badane i nie jest wykluczone, że siły zostaną połączone

– powiedział Łukasz Nowatkowski, dyrektor IT w G Data Software Sp. z o.o.

Zapytaliśmy też o to, czy jesteśmy świadkami budowania się nowego frontu technologicznego – G Data wespół z Kasperskym – czy jest to tylko proces mający na celu wymieszanie się wpływów na rynkach Europy wschodniej i zachodniej?

Zgodnie z wcześniejszą wypowiedzią Natalaya Kaspersky była CEO Kaspersky Labs, w tej chwili prowadzi i nadzoruje grupą InfoWatch. Jej pozytywny wizerunek w świecie antywirusów przyczyni się do rozszerzenia się technologicznego produktów G Data na całym świecie

– dodaje Nowatkowski.

Natalya zostanie powołana na członka Rady Nadzorczej spółki na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Wspólników G Data Software AG.

 

Dziękujemy Panu Łukaszowi Nowatkowskiemu za uzupełnienie informacji.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *