dodany: 03.06.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Nginx na obrazach instalacyjnych Ubuntu Server?

1

Chociaż niekwestionowanym liderem wśród używanych serwerów WWW na Linuksie jest Apache, nginx także ma swój ciągle rosnący udział na rynku.Ważnymi zaletami jest mniejsze zapotrzebowanie pamięci oraz licencja BSD.

Jak proponuje Thomas Ward, warto byłoby rozważyć umieszczenie nginksa w repozytorium main Ubuntu. Nie oznacza to zastąpienia Apache, ale dzięki przeniesieniu łatwiej byłoby reagować na luki bezpieczeństwa, a bardzo prawdopodobnie serwer mógłby trafić na obrazy instalacyjne serwerowej edycji dystrybucji. Wiązałoby się to też z zadaniami tasksela, ułatwiającymi instalację serwera i sieciowych aplikacji.

Nie wiadomo czy plany te zostaną zrealizowane – rozwój sytuacji można śledzić na liście dyskusyjnej Ubuntu Server.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Jedna odpowiedź do “Nginx na obrazach instalacyjnych Ubuntu Server?”

  1. avatar Rocik pisze:

    Tylko tak na prawdę co to za różnica? Konfigurować i tak trzeba umieć. I nie mam tu na myśli konfiguracji "byle ruszyło". Poprawna konfiguracja to na prawdę kawał roboty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *