dodany: 14.12.2012 | tagi: , ,

Autor:

Nowy atak DDoS na amerykańskie banki

0

2012 zdaje się być pechowy dla amerykańskich banków. We wrześniu grupa  Izz ad-Din al-Qassam Cyber Fighters zaatakowała kilka z nich atakiem denial of service. Trzy miesiące później znów strony internetowe U.S. Bancorp, JPMorgan Chase, Bank of America, PNC Financial Services Group oraz SunTrust stały się celem ataków tej samej grupy hakerów.

W wiadomości zamieszczonej w poniedziałek na Pastebinie grupa Izz ad-Din al-Qassam Cyber Fighters ostrzegła, że rozpoczyna serię ataków DDoS na amerykańskie instytucje finansowe. We wtorek użytkownicy wymienionych banków zaczęli skarżyć się na problemy z dostępem do stron bankowych.

PNC na swojej stronie na Facebooku zamieścił informację:

PNC i inne banki doświadczyły niezwykłego natężenia ruchu internetowego. W rezultacie niektórzy klienci mogą doświadczyć spowolnienia lub trudności podczas logowania do bankowości internetowej i mobilnej. Pracujemy nad tym, aby ten problem jak najszybciej rozwiązać.

Strony zaczęły działać w środę wieczorem. Napastnicy nie pokazali oznak wycofania, ba, stali się bardziej butni. W wiadomości grupa obiecała, że usłyszymy o jeszcze silniejszych atakach.

W nowej fazie różnorodność i liczba ataków wyraźnie wzrośnie, a przestępcy i ich zwolennicy pozarządowi nie będą w stanie sobie wyobrazić i prognozować rozpowszechnienia i wielkości tych ataków.

Niektórzy zaczynają mówić o armagedonie DDoS. No tak, 21 grudnia zbliża się wielkimi krokami…

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *