dodany: 18.05.2013 | tagi: , ,

Autor:

Nowy system wersjonowania Javy

0

Z powodu znacznej liczby poprawek bezpieczeństwa, które Oracle musiało wprowadzić do Javy, firma została zmuszona do zmiany sposobu wersjonowania aktualizacji. Początkowo przewidywalny system wersji stał się trudny do śledzenia po tym, jak każda krytyczna aktualizacja zwiększała liczbę przeznaczoną nań, w efekcie nachodząc na zaplanowane aktualizacje. Nowy sposób wersjonowania zostanie wprowadzony w JDK 7 i przeniesiony do JDK 5 i 6, jeżeli będzie to konieczne.

Zaplanowane aktualizacje otrzymają teraz wersje będące wielokrotnością liczby 20. Na przykład, następna aktualizacja JDK 7 przynosząca zmiany w funkcjonalności zostanie oznaczona jako 7U40, kolejna 7U60 i tak dalej. Jeżeli konieczne będzie wprowadzenie łatki bezpieczeństwa, wersja będzie obliczana przez dodanie wielokrotności liczby 5 do poprzedniego wydania, na przykład 7U45. Przerwy między wersjami wynikają z ewentualnych nieplanowanych wydań bezpieczeństwa (a znając szczęście Oracle możemy się ich spodziewać często).

Nowy sposób wersjonowania opisany jest jako kompromisowe  tymczasowe rozwiązanie. Długoterminowa wersja nadal jest w planach, ale prawdopodobnie zostanie wprowadzona dopiero w kolejnym wydaniu i ogłoszona wcześniej, aby umożliwić programistom aktualizacje narzędzi opartych na starym formacie wersji.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *