dodany: 09.06.2013 | tagi: , , ,

Autor:

OpenSUSE 13.1 zaoferuje YaST-a napisanego w Ruby

0

YaST, czyli skrót od yet another setup tool, narzędzia używanego w systemie openSUSE oraz jego płatnych odpowiednikach, ma zostać przepisany w języku Ruby i udostępniony w nadchodzącym wydaniu openSUSE 13.1.

Do tej pory YaST był tworzony we własnym języku programowania YCP. W związku z tym rozwijaniem programu zajmowali się głównie developerzy dystrybucji znający go. Zmiana może zachęcić programistów, nie tylko ze społeczności openSUSE, do współpracy przy rozwoju YaST-a.

Uaktualniony kod pojawił się już w rozwojowym wydaniu o nazwie Factory. Wydanie 13.1 zaplanowane jest na początek sierpnia.

Więcej informacji o nowej wersji YaST-a można znaleźć na forum dystrybucji oraz liście dyskusyjnej.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *